Przeciw zakazowi

Osiem minut trwała konferencja prasowa płockich posłów Platformy Obywatelskiej związana z wprowadzeniem zakazu handlu w niektóre niedziele. Takie konferencje politycy PO zorganizowali w wielu miastach.
W Płocku na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się przed Galerią Mazovia, pojawili się posłowie Elżbieta Gapińska i Marcin Kierwiński oraz prezydent miasta Andrzej Nowakowski. – Nie życzymy sobie takiej ingerencji władzy w życie obywateli. Niech PiS się odczepi od Polaków – zaczęła Elżbieta Gapińska. Później dodała, że według różnych szacunków wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę może spowodować utratę pracy przez 30 do 80 tys. osób. Jej zdaniem zakaz spowoduje, że prace stracą np. studenci, którzy dorabiali w weekendy.
Poseł Marcin Kierwiński zapowiedział, że PO złoży projekt ustawy przywracający stan sprzed 1 marca, czyli wprowadzenia zakazu. – Ten zakaz wprowadza gigantyczny bałagan. Jest szkodliwy dla przedsiębiorców. Rozumiem, że ktoś ma pomysł ograniczenia handlu w niedziele, ale niech to robi z głową – mówił poseł.
Prezydent Andrzej Nowakowski stwierdził, że zgadza się z opiniami parlamentarzystów i że to Polacy powinni decydować, kiedy chcą chodzić na zakupy.
Posłowie pytani, czy zakaz niedzielnego handlu w sklepach wielkopowierzchniowych może przełożyć się na lepsze wyniki małych, osiedlowych sklepów, stwierdzili, że nie sądzą, aby to im pomogło.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …

Jeden komentarz

  1. Płocczanin

    Żenada Panie Nowakowski!!..