Prawa kredytobiorców, ochrona życia i rodziny

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego startujący z listy stowarzyszenia Kukiz’15 w okręgu wyborczym nr 5 (Mazowsze z wyłączeniem Warszawy) zaprezentowali podczas konferencji prasowej program wyborczy.
Listę mazowiecką stowarzyszenia Kukiz’15 reprezentowali Barbara Husiew, Sławomir Klimkowski i Lidia Sankowska-Grabczuk.
Z list Kukiz’15 startują między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, którego wiceprezesem jest Barbara Husiew. – Stowarzyszenie powstało w związku ze sprawą kredytów powiązanych z frankiem szwajcarskim Szybko się jednak okazało, że to tylko czubek piramidy finansowej, która zadłuża Polaków. Dziś zajmujemy się pomocą prawną osobom uwikłanym w kredyty, pożyczki, „chwilówki”, poliso-lokaty, czy ostatnio bardzo głośną aferę GetBack – mówiła podczas konferencji prasowej Barbara Husiew. – W Parlamencie Europejskim chcemy dbać przede wszystkim o bezwzględne przestrzeganie praw konsumenckich w naszym kraju. Chcemy też, żeby kredytobiorcy w Polsce mieli takie same warunki, jak kredytobiorcy w innych krajach Unii Europejskiej.

Reklama

Z list Kukiz’15 kandydują do Parlamentu Europejskiego także przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej. – Nasze główne postulaty to ochrona rodziny i wartości chrześcijańskich zarówno w lokalnych społecznościach oraz na arenie Unii Europejskiej. Rodzina, jako przyszłość każdego społeczeństwa, jest obecnie mocno atakowana, tak jak chrześcijanie, którzy należą do najbardziej prześladowanych grup społecznych na świecie – mówiła rzecznik prasowy Prawicy Rzeczypospolitej Lidia Sankowska-Grabczuk.
Prawica Rzeczypospolitej dąży między innymi do podpisania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. – To odpowiedź na podpisaną w 2015 roku genderową konwencję stambulską, której sprzeciwiało się PiS, kiedy było jeszcze w opozycji, a kiedy doszło do władzy nie zrobiło nic, żeby ją wypowiedzieć – dodaje Lidia Sankowska-Grabczuk.
Kandydaci Kukiz’15 opowiadają się między innymi za walką z korupcją, niższymi podatkami, równymi dopłatami dla rolników, europejskimi pensjami w Polsce, równym traktowaniem Polski w Unii Europejskiej. Oczekują także reformy Unii Europejskiej. Już teraz Stowarzyszenie Kukiz’15 zawarło Sojusz Europejski z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd, fińskim Ruchem Teraz, grecką partią AKKEL i chorwacką partią Żywy Mur. Chcą wspólnie walczyć o Europę równych szans. Zamierzają też przeciwdziałać władzy korporacji. Jednocześnie kandydaci zapewniają, że nie są „ruchem polexitu”, a zależy im na przestrzeganiu prawodawstwa unijnego w równym stopniu przez wszystkie kraje członkowskie oraz instytucje Unii Europejskiej.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Na trasę trzeba poczekać

Po raz kolejny płoccy radni rozmawiali o perspektywach budowy trasy szybkiego ruchu S10 w bezpośrednim …