Najnowsze informacje

Pracownicy likwidowanej firmy walczą o swoje prawa

Podczas sesji Rady Miasta o swoich problemach opowiadali pracownicy płockiej filii Kutnowskich Zakładów Drobiarskich Exdrob. Wcześniej odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie zorganizowana przez płocki Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Podczas konferencji o losie pracowników likwidowanego zakładu w Płocku opowiadała szefowa Rady Miejskiej SLD w Płocku Litosława Koper. – Sytuacja zwolnionych pracowników jest dramatyczna, a oni sami zostali właściwie pozbawieni środków do życia. Brak wypłat za marzec, odwlekane odprawy, wybiórczo przekazywane środki z Funduszu Socjalnego. Wystarczy wspomnieć o braku premii dla zatrudnionych w oddziale w Płocku, choć były one wypłacane w centrali. Wydarzenia wokół Exdrobu pokazują też, jak słaby jest w Polsce system ochrony pracowników – mówiła Litosława Koper.
Podczas sesji Rady Miasta głos w imieniu pracowników zabrała Barbara Klonowska, która w Sadrobie, a później w Exdrobie przepracowała 35 lat. – Zwolniono nas około 100 osób. Oczekujemy od firmy wynagrodzenia za marzec. Brak jest także odpraw, które naszym zdaniem są naliczane niezgodnie z przepisami. Oczekujemy ich ponownego naliczenia. Oczekujemy także wypłacenia świadczeń socjalnych za 2016 rok. Z informacji jakie posiadamy, w firmie otrzymało je zaledwie 30-40 osób. To jest naszym zdaniem dyskryminacja. Pracownicy w Kutnie otrzymywali premie, my w Płocku nie. Ma to teraz wpływ na wysokość odpraw i odszkodowań. Nie możemy od nikogo wyegzekwować pomocy – mówiła radnym.

tekst i fot.  (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …