Prace na ukończeniu

Pod koniec tego miesiąca ostatni odcinek dróg dojazdowych do mostu Solidarności, łączący Dobrzykowską z Górami, powinien być gotowy do odbioru technicznego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na Gwiazdkę kierowcy będą mogli omijać ciasne ulice Radziwia.
Wykonawcą czwartego odcinka dróg dojazdowych do nowego płockiego mostu jest konsorcjum firm: Polimex – Mostostal z Warszawy, Doprastav z Bratysławy, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych oraz PRD i PI-U „Wereszczyński” z Płocka. Zgodnie z kontraktem do końca listopada tego roku wykonawca ma zgłosić drogę łączącą Tokary i Góry do odbioru technicznego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w grudniu droga będzie oddana do ruchu. Na wiosnę przyszłego roku pozostanie uporządkowanie placu budowy i nasadzenia zieleni.
Dzięki zakończeniu rozpoczętej w tym roku inwestycji, kierowcy będą mogli w pełni korzystać z oddanego do użytku w październiku 2007 roku mostu Solidarności. Teraz będzie można ominąć zatłoczone uliczki Radziwia i uniknąć jazdy przez stary most przez Wisłę. Jednak do czasu wybudowania północnej obwodnicy Płocka nie zostaną rozwiązane problemy komunikacyjne na prawym brzegu Wisły. Oddanie w pełni do użytku trasy mostowej może spowodować jeszcze większe utrudnienia w ruchu na Wyszogrodzkiej i Piłsudskiego niż ma to miejsce teraz.
Przetarg na budowę ostatniego odcinka dróg dojazdowych do mostu Solidarności udało się rozstrzygnąć dopiero za drugim podejściem. Inwestycja ma być wykonana za niespełna 60 mln złotych. Konkurencyjną ofertę złożyła firma Budimex – Dromex, która budowała drogi dojazdowe łączące nowy most z Wyszogrodzką i Dobrzykowską. Jej oferta była jednak o ponad 20 mln złotych wyższa od propozycji zwycięzcy.
Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna firma, która wyraziła chęć zrealizowania inwestycji, zaproponowała zbyt wysoką cenę. Początkowo prace przy budowie IV odcinka dróg dojazdowych miały się rozpocząć we wrześniu ubiegłego roku i potrwać rok.
Droga będzie miała 4,5 km długości. Na skrzyżowaniu z ulicą Browarną zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna. Ponadto nad drogą prowadzącą do nowego mostu powstał wiadukt, który umożliwi bezkolizyjny przejazd ulicą Ciechomicką.
Inwestycja obejmuje wybudowanie IV odcinka dróg dojazdowych oraz ulicy Browarnej. Na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 60 w Górach powstanie rondo o średnicy 50 metrów.   
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …