Najnowsze informacje

Policjant w opałach

Jacek Olejnik, zastępca komendanta Policji Miejskiej w Płocku bardzo się starał, ale nie udało mu się zareagować, gdy pod Teatrem Dramatycznym doszło do strzelaniny. Gęsto tłumaczył się przed dziennikarzami w czasie konferencji prasowej. Wszystko na próżno.
Na szczęście to była tylko scena do filmu, o którym pisaliśmy na łamach naszej gazety. Przypomnijmy, że Piotr Bała, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku w wolnych chwilach staje się też reżyserem własnych produkcji. Tym razem postanowił zbudować zaskakującą fabułę wokół remontu budynku teatru. Jego wizja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Film opiera się na zamachu, pościgach policyjnych i działaniach gangsterów.
Do występów przed kamerą zaprasza wiele osób związanych z Płockiem. W filmie odgrywają w większości siebie, aczkolwiek w całkowicie fikcyjnej sytuacji. Okazuje się, że płocczanie mają poczucie humoru i chętnie biorą udział w filmowej zabawie (obsadzeni są m.in. Mirosław Milewski, prezydent Płocka czy Adam Struzik, marszałek województwa). Dzieje się tak być może dlatego, że każdy z nas gdzieś w środku marzy o tym, żeby choć raz poczuć się aktorem. Tak jest też w przypadku Jacka Olejnika, zastępcy komendanta policji w Płocku.
– Chciałem spróbować swoich sił przed kamerą. Przede wszystkim zainteresował mnie scenariusz filmu i pomysł lekkiej formy przekazu. Nie bez znaczenia jest też udział znanych osób – tłumaczy.
Zdjęcia do filmu z udziałem komendanta odbywały się na terenie komendy przy ulicy Słowackiego. Dubli było niewiele, a zabawa przednia, chociaż Jacek Olejnik po raz pierwszy próbował swoich sił jako aktor. W wolnych chwilach woli raczej majsterkować, pracować na działce, albo rekreacyjnie pobiegać. – W przeszłości zaliczałem maraton, półmaraton, dziś pozostało przyzwyczajenie i wewnętrzna potrzeba uprawiania sportu – przekonuje Jacek Olejnik, którego spotkać możemy czasami biegnącego po schodach na Tumach albo wokół Zalewu Sobótka.
Jeśli chodzi o ulubione filmy zastępcy komendanta, na pewno nie są to seriale kryminalne. – Wystarczy mi to, co mam w pracy – mówi. Jednak film ze swoim udziałem na pewno chętnie zobaczy. Premiera odbędzie się prawdopodobnie w chwili, gdy ukończony zostanie remont teatru. 
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …