Najnowsze informacje

Policja sprawdza telefony

Od pewnego czasu płoccy policjanci sprawdzają telefony, które mają przy sobie legitymowane przez nich osoby. Może się to zdarzyć na przykład w czasie rutynowej kontroli drogowej.
Tak było na przykład 5 grudnia na ulicy Kobylińskiego. Patrol policji zatrzymał do kontroli samochód. W trakcie sprawdzania funkcjonariusze poprosili kierowcę o telefon komórkowy. Okazało się, że aparat figuruje w policyjnym rejestrze jako skradziony.
Podobnie kilka godzin później na ulicy Dworcowej legitymowano mężczyznę. Okazało się, że ma przy sobie komórkę skradzioną z jednego z płockich mieszkań. W obu przypadkach mężczyźni zostali zatrzymani i następnego dnia przesłuchani. Policjanci próbują ustalić skąd mają skradzione telefony.
Mamy prawo do kontrolowania telefonów, które posiadają przy sobie osoby legitymowane. Mamy dostęp do rejestru skradzionych telefonów i będziemy z takiej możliwości korzystać – powiedział oficer prasowy płockiej policji st. sierż. Mariusz Gierula.
Telefony komórkowe są identyfikowane na podstawie numeru IMEI. Jest to kilkunastocyfrowy numer przyporządkowany do konkretnego aparatu telefonicznego.
– W rejestrze znajdują się aparaty, których kradzież zgłoszono – dodał Mariusz Gierula.
Dlatego warto sobie numer IMEI zanotować i przechowywać w domu. Można go znaleźć na karcie gwarancyjnej oraz na oryginalnym opakowaniu telefonu. Policja oczywiście zajmuje się poszukiwaniem telefonów utraconych wskutek przestępstwa, czyli rozboju lub kradzieży.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …