Najnowsze informacje

Policja prowadzi śledztwo

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej, prowadzą śledztwo w sprawie naruszenia praw pracowniczych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie – Kruku. Chodzi o niewypłacanie pracownikom pensji. Jakie będą dalsze losy postępowania i czy komuś zostaną postawione zarzuty, zdecyduje prokuratura.Cała sprawa zaczęła się od wizyty przedstawicieli organizacji związkowych w gostynińskiej komendzie, podczas której zgłoszono naruszenie praw pracowniczych.
– Cały czas trwają przesłuchania poszkodowanych. To około 400 osób zarówno z personelu medycznego jak również technicznego placówki. Pokrzywdzeni są prawie wszyscy pracownicy szpitala – powiedział Mirosław Wojciechowski z KPP w Gostyninie.
Cała sprawa ma ścisły związek z sytuacją finansową polskiej służby zdrowia oraz tzw. „ustawą 203”. Ponieważ szpital nie wywiązywał się z wypłaty zobowiązań wynikających z ustawy, pracownicy zgłosili się do komornika, który zaczął odzyskiwać z konta szpitala należne środki. Kiedy na konto szpitala wpływają środki z Narodowego Funduszu Zdrowia, zajmuje je właśnie komornik i przekazuje, po potrąceniu należnych mu kosztów, pracownikom. Niestety, doszło do tego, ze na koncie szpitala zabrakło pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń.
Mieszkańcy Gostynina zastanawiają się jak mogło dojść do takiej sytuacji. Jednocześnie podają przykład szpitala w Zalesiu, gdzie nie tylko wypłacane są pensje i zobowiązania wynikające z „ustawy 203”, a mimo to placówka funkcjonuje normalnie i jej budżet jest „na plusie”.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …