Policja dostanie więcej

W tym miesiącu płoccy policjanci mieli dostać z budżetu miasta 10 tysięcy złotych na dodatkowe patrole. Prezydent zmienił jednak zdanie i na ten cel przeznaczył jeszcze pięć tysięcy złotych.15 tysięcy złotych pozwoli w okresie przedświątecznym wystawić znacznie większą liczbę policyjnych patroli niż zwykle. Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, służby opłacane ze środków przekazanych przez samorząd są pełnione przez policjantów w czasie wolnym od normalnych obowiązków służbowych. Za jedną taką służbę funkcjonariusz dostaje 100 złotych brutto.
Dodatkowe patrole są finansowane przez Urząd Miasta od września tego roku i od razu przyniosły widoczne efekty. Między innymi zatrzymano osiemnaście osób za posiadanie narkotyków, dwanaście praw jazdy, 18 nietrzeźwych kierowców.
Dane przedstawione przez Komendę Miejską Policji prezydent miasta uznał za efektywne i środki finansowe na dodatkowe służby chce przeznaczać także w przyszłym roku.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …