Pół tony złota od płockich uczniów i studentów

Wiedzą, jak pomagać

Gimnazjaliści z Dobrzykowa, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku to najlepsi zbieracze grosiaków. W czwartej edycji zbiórki organizowanej przez płocki zarząd PCK „Gorączka złota” to oni w swoich szkołach zebrali najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na kilogramy.
Do grosiakowej zbiórki organizatorzy zapraszają przedszkolaków, uczniów, studentów, rodziców i osoby dorosłe z Płocka i powiatu płockiego od kilku już lat. Dochód jak zawsze przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących. Uczestnicy mieli czas na zebranie jak największej ilości złotych pieniędzy do 31 maja. W tej akcji liczą się wszystkie grosiaki-miedziaki o nominałach: 1, 2, 5 groszy. Zebrane razem pozwalają zrobić coś pięknego dla innych. – W każdej edycji naszej zbiórki widać ogromne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, osób prywatnych, które coraz chętniej do nas dołączają. W tym roku pobiliśmy rekord, bo na finał mamy 497,84 kg miedziaków. Taki wynik bardzo nas cieszy, bo mimo że zbierane są grosiaki, to pomoc jest wielka. Dziękuję wszystkim wspaniałym zbieraczom – mówiła zapraszając do zbierania w kolejnej edycji akcji i bicia kolejnych rekordów Ewa Domosławska, prezes zarządu rejonowego PCK w Płocku.
Przypomnijmy, że podczas pierwszej zbiórki organizowanej w 2013 roku w konkursie udział wzięli uczniowie z trzynastu placówek. Udało się zebrać wówczas 1687 zł. Rok później w konkursie uczestniczyli uczniowie z dwudziestu jeden placówek i razem zebrali 4003 zł. Ubiegłoroczny finał zakończył się wynikiem 4211 zł, czyli uczestnicy zebrali 310 kilogramów złotych monet. W tym roku przedszkolaki, uczniowie, studenci, pracownicy PCK i osoby prywatne razem zebrali prawie pół tony miedziaków. Dołączyły dzieci z dziewięciu przedszkoli, uczniowie z osiemnastu szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, studenci z PWSZ i SWPW. Rekordzistami zostali uczniowie z Gimnazjum w Dobrzykowie, którzy zebrali ponad 42 kg grosiaków. Prawie 37 kilogramów miedziaków zebrali uczniowie z SP nr 17 w Płocku. Wśród przedszkolaków najlepszym wynikiem mogą pochwalić się dzieci z MP nr 10 w Płocku, które wspólnie z rodzicami i nauczycielami zebrały ponad 36 kilogramów grosiaków.
Podczas uroczystego finału akcji organizatorzy dziękowali wszystkim uczestnikom – zarówno tym, którzy w tym roku dołączyli po raz pierwszy, jak i tym biorącym w niej udział od początku, jak: MP nr 29, MP nr 25 w Płocku, Gminne Przedszkole w Łęgu Probostwie, SP w Kobylnikach, SP nr 18 w Płocku, Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …