Najnowsze informacje

Podziel się posiłkiem

Ponad czterysta kilogramów żywności udało się zebrać podczas zbiórki przeprowadzonej przez Płocki Bank Żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Całość zostanie przekazana do płockich placówek zajmujących się dożywianiem dzieci.Na chętnych, którzy chcieli przekazać produkty dla potrzebujących wolontariusze czekali w trzech płockich hipermarketach: Albercie, Kauflandzie, Championie. Klienci odwiedzający sklepy najczęściej oddawali mąkę, ryż, makarony, kasze, olej i cukier. – Udało nam się już wszystko zliczyć, podsumować. Teraz wybierzemy placówki, które mają najtrudniejszą sytuację i przekażemy im żywność. Na razie nie dokonaliśmy wyboru. Z pewnością będą to jednak placówki, które zajmują się dożywianiem dzieci w szkołach i świetlicach – powiedział Janusz Kowalczyk, prezes Płockiego Banku Żywności.
Akcja „Podziel się posiłkiem” prowadzona była w Płocku po raz pierwszy. Ale w ciągu kilkuletniej działalności Płocki Bank Żywności przeprowadził już kilka zbiórek żywności. Podczas każdej zebrano ponad tonę produktów spożywczych. Obecnie Płocki Bank Żywności zajmuje się gromadzeniem żywności przekazywanej z Unii Europejskiej. Do magazynu na terenie byłej jednostki wojskowej już trafiło pięćdziesiąt ton. Na odbiór z magazynów w Warszawie czeka kolejnych osiemdziesiąt. – Musimy jak najszybciej znaleźć transport, aby przewieźć makaron, ryż, mąkę do Płocka. W przeciwnym razie będzie ona przekazana do innego miasta. Potrzebujemy sześciu tirów, a Bank nie ma ani samochodów, ani pieniędzy na transport. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc. Być może płockie firmy zechcą nam użyczyć samochodów do transportu. Na przewiezienie żywności do Płocka mamy tylko kilka dni – powiedział Janusz Kowalczyk.
Osoby lub firmy, które zechcą odpowiedzieć na apel Płockiego Banku Żywności mogą kontaktować się pod numer telefonu 503860061.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …