Podsumowano spółki

Płoccy radni zapoznali się z informacją o funkcjonowaniu spółek skarbu gminy. Przedstawiono wyniki za rok 2002.
Na dziesięć spółek, pięć przyniosło straty. Są to Agencja Rewitalizacji Starówki, Komunikacja Miejska, Wodociągi, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych oraz Betek.
Zastępca prezydenta Płocka Dariusz Zawidzki przyznał, że rzeczywiście tak jest, ale winę za taki stan rzeczy ponoszą między innymi sami radni.- To prawda, że nawet największe spółki nie generują zysków, miedzy innymi dlatego, że ustalacie państwo takie a nie inne ceny usług świadczonych przez te spółki – powiedział D. Zawidzki, mając na myśli między innymi opłaty za bilety autobusowe czy za wodę i ścieki.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku Beteku, kory już od dawna jest w bardzo złej sytuacji. Dlatego podjęto decyzję o stworzeniu na jego bazie spółki – córki Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, która ma się zajmować szeroko pojętym administrowaniem nieruchomościami. Według radnego Sławomira Goszkowskiego to jedynie chwyt pozwalający na zaciągnięcie przez MTBS kolejnych kredytów.
– Taka forma ratowania Beteku pozwoli nie tylko na uratowanie miejsc pracy dla dwudziestu osób, ale także pozwoli nam na zachowanie majątku firmy. Chodzi o pół miliona złotych, czyli położony w dobrym punkcie budynek przy ulicy Gradowskiego, z którego będzie jeszcze można coś “wycisnąć” dla miasta – dodał Dariusz Zawidzki.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …