Podejrzany o podłożenie bomby pod samochodem w Płocku. Zatrzymali go funkcjonariusze CBŚ

Policjanci z płockiego wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego pod samochodem i spowodowanie eksplozji w czerwcu 2017 roku w Płocku. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 kg trotylu, amunicję oraz inne elementy broni. Śledztwo nadzoruje łódzki wydział Prokuratury Krajowej. Podejrzany – Mariusz S. – został aresztowany na 3 miesiące.
Jak informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej 5 czerwca 2017 roku przy jednej z posesji w Płocku pod samochodem lokalnego przedsiębiorcy eksplodował ładunek wybuchowy – około 400 gramów trotylu. – Eksplozja poprzedzona była skierowaniem wobec pokrzywdzonego gróźb pozbawienia życia lub zdrowia w przypadku nie dokonania żądanej transakcji biznesowej związanej z przeniesieniem własności udziałów w jednej ze spółek, a następnie żądaniem wpłaty na konto sprawcy kwoty 300 tysięcy złotych na rachunek bitcoin – informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej.
Działania wykonane przez policjantów CBŚP, w tym także przez pirotechników, wskazywały na to, że pod pojazd podłożono i zdetonowano ładunek wybuchowy. Wielomiesięczne i skomplikowane śledztwo pozwoliło ustalić osobę podejrzaną o dokonanie tego czynu, a także inne okoliczności związane ze sprawą. Szkody spowodowane przez eksplozję ładunku, zniszczenie samochodu oraz elewacji budynku, zostały oszacowane na blisko 300 tys. zł. Śledztwo jest nadzorowane przez prokuratora z Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.
– Pod koniec stycznia br. policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie województw śląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego, w wyniku których zatrzymali podejrzewanego mężczyznę oraz przeprowadzili szereg przeszukań. Na jednej z posesji znaleźli blisko 3 kilogramy trotylu, różne rodzaje amunicji, wytoczone i nagwintowane lufy, narzędzia mogące służyć do wytwarzania broni, a także lunety z celownikami laserowymi – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji

Jacek Danieluk
fot. CBŚP
 

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …