Po konsultacjach społecznych

Do połowy grudnia płocka Komunikacja Miejska czeka na opinie mieszkańców miasta dotyczące proponowanych zmian rozkładów i tras autobusów linii 22 i 26.
Komunikacja Miejska chce przede wszystkim poprawić dostęp do transportu zbiorowego mieszkańców osiedli Kochanowskiego i Mickiewicza. Na razie pomysł został zaprezentowany na stronie internetowej spółki www.km.ump.pl.
– Podstawowa zmiana to częstsze kursy autobusów. Na linii 22 będą kursowały co 20 minut, a na linii 26 co 25 minut. Zmianie ulegną dotychczasowe rozkłady jazdy – mówi Sławomir Pakulski, kierownik działu eksploatacji Komunikacji Miejskiej.
Autobusy będą odjeżdżały z poszczególnych przystanków o stałych porach, np.: o 7.00, 7.20, 7.40. Dzięki temu pasażerowie łatwiej będą się orientowali, o której godzinie przyjedzie kolejny autobus.
Jednak nie tylko rozkłady zostaną zmienione. Linie 22 i 26 pojadą innymi trasami. W ten sposób spółka komunikacyjna chce dostosować ich trasy do aktualnego natężenia ruchu oraz zmian w jego organizacji. 26 ominie przebudowane skrzyżowanie Dworcowej z Jachowicza i korki na głównych ulicach miasta. Poprawi się też dostępność komunikacji miejskiej dla mieszkańców osiedli Mickiewicza i Kochanowskiego. I wreszcie ma ulec skróceniu czas dojazdu obu linii z Podolszyc Południe do szpitala na Winiarach.
Proponowana trasa przejazdu linii 22: Medyczna – Dobrzyńska – Gałczyńskiego – Batalionów Chłopskich – Gwardii Ludowej – Bielska (obecnie Przemysłowa) – Kwiatka – Kolegialna (powrót tak jak obecnie Sienkiewicza) – Wyszogrodzka – Jana Pawła II.
Propozycja przejazdu linii 26: Medyczna – Dobrzyńska – Miodowa (powrót Gałczyńskiego) – Tysiąclecia – Mickiewicza (obecnie Jachowicza – Kobylińskiego – Dworcowa) – Chopina – Piłsudskiego Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II – Czwartaków – Jana Pawła II.
Jak widać z linii 22 będą mogli skorzystać mieszkańcy osiedla Kochanowskiego, którzy, żeby teraz dojechać do szpitala, muszą chodzić na przystanek przy ulicy Przemysłowej.
Na bezpośredni dojazd na Winiary mogą też liczyć mieszkańcy osiedla Mickiewicza. Przez ten rejon miasta przejeżdżają obecnie tylko dwie linie podmiejskie (5 i 23) oraz w godzinach szczytu linia 32 z Orlenu. Teraz do ich dyspozycji będzie linia 26. Przeniesienie tej linii z alei Jachowicza nie utrudni dojazdu z centrum miasta na Podolszyce, ponieważ na tej trasie kursują linie: 3, 12, 17, 18, 21, 24, 27, 28, 35, 36.
– Zmiany planujemy wprowadzić od początku stycznia. Jednak wszystko zależy od opinii płocczan, na które czekamy do połowy grudnia – dodaje Sławomir Pakulski.
Swoje opinie mieszkańcy miasta mogą przesyłać pod adresem Komunikacji Miejskiej, ulica Przemysłowa 17, 09 – 400 Płock lub przekazywać na stronie internetowej spółki: www.km.ump.pl.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …