Najnowsze informacje

Pływalnia na medal

Urząd Miasta Gostynina i burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski zostali laureatami V edycji konkursu „Firma na medal” w kategorii „inwestor obiektów sportowych i rekreacyjnych”, organizowanego przez „Kalejdoskop budowlany”. Nagroda przypada w udziale krytej Pływalni Miejskiej Międzyszkolnego Kompleksu Sportowego.Jurorzy (m. in. specjaliści praktyki budowlanej, doradcy ds. inwestycji sportowych) i patroni inicjatywy (MEN i Polski Komitet Olimpijski) docenili efekt końcowy i osobiste zaangażowanie burmistrza w jej realizację. Przed przyznaniem nagrody dokładnie studiowano dokumentację obiektu, sprawdzano wiarygodność i rzetelność inwestora oraz dokonano wizji lokalnej pływalni. Ostatecznie wyróżniono siedem inwestycji sportowych w całej Polsce – w tym gostynińską. Warto wymienić chociażby AWF w Warszawie – filię w Białej Podlaskiej i prof. dra Jerzego Sadowskiego oraz centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Wręczenie nagród odbyło się w Spale. Czynili to wybitni polscy sportowcy (m. in. Mateusz Kuśnierewicz, Grażyna Rabsztyn, Jerzy Kulej) oraz prezes PKOl – Stefan Paszczyk. Gostynin, razem z pozostałymi laureatami, znalazł się na plakacie prezentującym profil działań miasta, przykłady zrealizowanych inwestycji oraz wyróżniony obiekt.
Burmistrz miasta komentuje, że do konkursowej rywalizacji zakwalifikowano głównie inwestorów basenów i pływalni. Konkurencja była więc silna, ale opłacało się oprzeć budowę basenu o najnowocześniejsze technologie i projekty.
Tekst i fot. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …