Płonął samochód w Słubicach

W sobotę do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu przy ul. Płockiej w Słubicach.

Jak informują strażacy z OSP Słubice, zdarzenie miało miejsce kilkaset metrów od strażnicy, na parkingu łączącym market ze stacją paliw. – Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy z otwartą pokrywą silnika i wydobywający się z komory silnika dym. Dzięki szybkiej reakcji pracownika stacji paliw, który przy użyciu 6kg gaśnicy proszkowej zdusił płomienie, udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałą część pojazdu – relacjonują.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zwłaszcza że z powodu zakupów na parkingu było sporo, zagrożonych płomieniami pojazdów. Podany został jeden prąd piany gaśniczej na tlące się elementy w komorze silnika, odłączony został od pojazdu akumulator. Sytuacje udało się szybko opanować. Na miejsce dotarł również patrol policji.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że przyczyną pożaru była instalacja elektryczna pojazdu. Gdyby nie pracownik stacji paliw i to, że zdarzenie zostało szybko zauważone, pojazd spłonąłby doszczętnie.

Zobacz kolejny artykuł

Na trasę trzeba poczekać

Po raz kolejny płoccy radni rozmawiali o perspektywach budowy trasy szybkiego ruchu S10 w bezpośrednim …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.