Najnowsze informacje

Płockie morsy zapraszają na kąpiel

Choć lato minęło, nad zalewem Sobótka nie brakuje amatorów kąpieli. Co niedzielę spotykają się tam członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Płockie Morsy. Sezon rozpoczęli pod koniec października, a zakończą w kwietniu.
O tym, że zimne kąpiele wzmacniają układ odpornościowy, wiedzą wszyscy. Badania dowodzą, że osoby regularnie je zażywające o wiele rzadziej zapadają na choroby górnych dróg oddechowych. Naturalna krioterapia pobudza krążenie, poprawia wygląd skóry, pomaga spalić kalorie i poprawia humor, bo podczas kąpieli wydzielają się hormony szczęścia.
Stowarzyszenie działa od 4 lat. Liczy ponad 40 członków. Płockie morsy spotykają się w każdą niedzielę przed godz. 12.00. Najpierw biorą udział w specjalnej rozgrzewce (krótka przebieżka, podskoki, pajacyki). W samo południe wchodzą do wody. Najczęściej spędzają w niej do 5 minut. Kąpielami uatrakcyjniają sobie nie tylko weekendy, ale także niektóre święta. Ostatnio uczcili w wodzie 11 listopada, urozmaicając stroje kąpielowe biało-czerwonymi dodatkami. Nowi miłośnicy morsowania mile widziani!

(m. a.)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …