Płockie cheerleaderki wytańczyły mistrzostwo

Na XI Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Cheerleaders Grand Prix Polski 2019 odbywających się w Płocku zespoły gospodarzy wytańczyły siedem medali: sześć złotych i jeden srebrny. Zadowolenia z występu swoich zawodniczek nie kryła choreograf płockich grup i organizator mistrzostw Katarzyna Sylwestrzak. – Nasze drużyny, mimo stresu i dużej konkurencji spisały się na medal, a nawet na medale i nie zawiodły swoich kibiców – mówiła po zakończeniu mistrzostw Katarzyna Sylwestrzak.

Odbywające się w Płocku mistrzostwa Mazowsza jak zawsze były spotkaniem z ogromną ilością energii, muzyki. W niezwykle energetycznym i barwnym spotkaniu uczestniczyło ponad 50 zespołów z całej Polski. – Gościliśmy prawie 700 dziewcząt z Gdańska, Gdyni, Torunia, Elbląga, Olsztyna, Biskupca, Warszawy, Piotrkowa Trybunalskiego, Legionowa, Pasłęka, Kozienic, Słupska i Kałuszyna. Płock reprezentowały grupy Akademii Cheerleaders IMPRESJA oraz Zespół Cheerleaders SWPW-IMPACT. Hala Włodkowica pękała w szwach, a turniej trwał od godziny 9.00 do 20.00. Nasze drużyny nie zawiodły swoich kibiców. Wywalczyły najwyższe miejsca – podsumowywała tegoroczne spotkanie Katarzyna Sylwestrzak.
Jak wypadły płockie zespoły? W dywizji freestyle pom Joy zajął I miejsce junior młodszy, IMPERIA I miejsce junior, SWPW-IMPACT– I miejsce senior. W dywizji Pom dance IMPULSIK I miejsce dzieci do lat 8, IMPRESKA IV miejsce junior młodszy, SLIDE- IV miejsce junior, APLAUZ I miejsce senior II +30. W dywizja Jazz IMPERIA zajęła II miejsce junior, SWPW-IMPACT –I miejsce senior.
Co takiego fajnego jest w tańcu na tak dużych obrotach? Jak mówiły zawodniczki nagrodzonej złotym medalem grupy Joy adrenalina, która daje kopa. – Lubimy każdy element zawodów. Przygotowanie, występ, oczekiwanie na wyniki i oczywiście wsparcie publiczności – mówiły dziewczyny z grupy Joy, które na zajęciach spotykają się trzy razy w tygodniu po godzinie. Przed mistrzostwami dochodzą jeszcze dodatkowe godziny spotkań, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.
Na mistrzostwach zaprezentowały układ z tego sezonu. – Tempo było duże, a nasza trenerka jeszcze nam przyspieszyła, żeby było bardziej ekspresyjnie, energicznie. Ale dałyśmy radę – mówiły tuż po występie dziewczyny, dodając, że podczas tańca nie myślą o tym, które zdobędą miejsce. Dlaczego? – Bo zawody są po to, żeby się sprawdzić, uwierzyć w siebie. A poza tym zawsze wiemy, że będzie pierwsze miejsce – mówiły cheerleaderki podkreślając, że najbardziej zależy im na ocenie trenerki.
Kolejny raz I miejsce wywalczyły cheerleaderki z grupy APLAUZ z kategorii senior + 30, które tańczą w dwunastoosobowym składzie.
– To zasługa pani Kasi Sylwestrzak, pracy z nami i oczywiście atmosfery tu panującej, która przyciąga jak magnez. Bawimy się, ćwiczymy, bo treningi to przyjemna, ale ciężka praca. Ale nie zamieniłybyśmy tego – mówiły mistrzynie Mazowsza z grupy APLAUZ.

Alert TP
Alert TP

Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowe znaczki z Mistrzostw oraz dyplomy. Za miejsca na podium zespoły otrzymały dyplomy, puchary i medale. Upominki dla sędziów i trenerów przygotowała firma AVON. Duże podziękowania należą się Płockiemu WOPRowi, który zabezpieczał mistrzostwa od strony medycznej. Zawodniczki były w najlepszych rękach. A fundacja PORTAL FM Pomagamy Dzieciom przygotowała kiermasz różności, z którego dochód przeznaczony został na wakacyjny wyjazd ich podopiecznych. – Już niedługo będziemy mogli obejrzeć zdjęcia Płockiej Grupy Fotograficznej, która to podjęła się patronatu medialnego i przygotuje obszerną galerię zdjęć z zawodów. Niezwykle ważne dla nas jest to, że Mistrzostwa Cheerleadders cieszą się coraz większą popularnością, a przy okazji możemy zrzeszyć inne płockie organizacje do wspólnego działania – mówiła dziękując wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji Mistrzostw Katarzyna Sylwestrzak, zapraszając do udziału w kolejnym tanecznym pokazie. A ten odbędzie się już 15 czerwca. Także w centrum Sportowo Rekreacyjnym Szkoły Wyższej Pawła Włodkowica zaplanowana jest gala taneczna Cheerleaders, początek o godzinie 17.30.
Organizatorami Mistrzostw była Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Miasto Płock.

rad
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Prawa jazdy nie będzie

W poniedziałek około godz. 12.30 na placu manewrowym WORD przy ul. Otolińskiej, kierująca podczas egzaminu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.