Najnowsze informacje

Płocczanie najlepsi

W Warszawie, podczas Gali Dni Samorządu, ogłoszone zostały wyniki konkursu Innowator dla najlepszych projektów samorządowych roku 2008, najlepszej spółki samorządowej i najbardziej podziwianych samorządowców. We wszystkich kategoriach triumfowali płocczanie. Nagrody przyznawane są przez jury, składające się z laureatów ubiegłorocznej edycji.
Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego odebrał dwie nagrody. Zdaniem Akademii Samorządu należał mu się tytuł Najbardziej Podziwianego Marszałka Województwa oraz Grand Innowator dla Najbardziej Podziwianego Samorządowca roku 2008.
Wśród 23 zgłoszonych projektów w 5 kategoriach, tytuły najlepszych otrzymały dwie płockie propozycje. Wśród Najlepszego Projektu Sportowego i Turystycznego zwyciężyła „Przebudowa i modernizacja ul. Tumskiej wraz z infrastrukturą”, a wśród projektów kulturalnych, laur dla najlepszego przyznano „Umocnieniu Skarpy Wiślanej, na odcinku od Hotelu Starzyński do katedry wraz z budową Amfiteatru”. Najlepszą spółką samorządową został płocki MTBS.
Wśród nominowanych, niestety bez nagrody, w kategorii Najbardziej Podziwiany Wójt 2008 znalazł się Jan Kazimierz Krzewicki, wójt gminy Gostynin. Nagrody odbierali osobiście Adam Struzik, wiceprezydent miasta Tomasz Kolczyński oraz prezes MTBS Mirosław Kłobukowski.
Z wyboru Akademii cieszył się wiceprezydent Dariusz Zawidzki, który wysoko ocenił najlepszą spółkę samorządową w Polsce, czyli płocki MTBS. – Wiele podobnych spółek, nie mogąc nadążyć za coraz wyższymi wymaganiami, przestało istnieć. Ich całkowitym przeciwieństwem jest płocki MTBS, który znakomicie odnalazł się w nowych warunkach i ma stale wysoki potencjał. Buduje dużo, ma w swoich zasobach niemal 1800 mieszkań i stale powstają nowe. Do tego nie zapomina o budynkach użyteczności publicznej. Osiedla mają znakomitą lokalizację, wysoki standard i dobre wykończenie, stąd ogromne zainteresowanie oddawanymi mieszkaniami. Nie jest to pierwsza w tym roku i nie ostatnia nagroda dla firmy, wierzę w jej przyszłość.   
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …