Płoccy woprowcy mają już swoje łodzie

Sytuacja wraca do normy
Do Płocka wróciły dwie motorowe łodzie ratownicze Płockiego Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Trzy łodzie ratunkowe zostały poważnie uszkodzone przed kilkoma tygodniami, kiedy nad Radziwiem przeszła trąba powietrzna. – Dwie z nich wróciły z naprawy i znów służą – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.
Ratownicy nie kryją zadowolenia. – Wróciły jako łodzie na miarę XXI wieku, bo były już mocno wyeksploatowane. Dziś mają całkowicie nowy osprzęt i silniki – mówi wiceprezes WOPR Piotr Lisocki. – Jednostki należą do WOPR, ale służyć będą płocczanom. Zwłaszcza teraz, kiedy będziemy mieli wyremontowane nabrzeże, mogą się przydać. Są też wykorzystywane do szkolenia motorowodnego osób, które wcześniej nie sterowały takimi jednostkami.
W naprawie jest jeszcze trzecia łódź – jak wyjaśnił wiceprezes WOPR – jednostka techniczna, wspomagająca. – Dwie łodzie, które już są, były dla nas priorytetem – dodaje Piotr Lisocki.
Remont trzech uszkodzonych łodzi ratunkowych kosztował 130 tys. zł (dwóch ratunkowych – 103 tys.). – Trąba powietrzna zdewastowała majątek WOPR-u, ale znalazło się wiele osób, które ratownikom pospieszyły z pomocą. Wszystkim im trzeba za to podziękować – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.
Prezydent Andrzej Nowakowski przypomniał, że jest jeszcze czwarta jednostka, która jest budowana i finansowana przez miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Za nową jednostkę Płock zapłaci 396 tys. zł. – Będzie to najnowocześniejsza łódź ratunkowa na całej Wiśle, od Krakowa do Gdańska. Z klimatyzacją i ogrzewaniem w kabinie. Będziemy mogli z niej korzystać przy każdych warunkach, jeśli tylko Wisła nie będzie skuta lodem – dodaje wiceprezes WOPR. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …