PKN ORLEN zaprasza po raz trzeci na bezpłatne lekcje pływania

Dzięki finansowemu zaangażowaniu PKN ORLEN, w roku szkolnym 2018/2019, kontynuowane będą po raz trzeci nieodpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40 roku życia. Zajęcia prowadzone na pływalni miejskiej „Podolanka”, rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca 2019 r.
W ramach projektu jego beneficjenci będą uczyć się pływać pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR. Projekt przewiduje naukę pływania, podstawowych zasad ratownictwa i samoratownictwa, jak również nurkowania z użyciem profesjonalnego sprzętu aqualung. Rekrutacja dzieci prowadzona będzie w płockich szkołach podstawowych, natomiast osoby dorosłe w przedziale wiekowym „40 +” będą musiały wypełnić deklarację uczestnictwa, która wraz z Regulaminem dostępna będzie na stronie www.woprplock.pl.
Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów WOPR Płock, dlatego też każdy uczestnik przedmiotowego projektu zaznajomiony zostanie w podstawową wiedzę w zakresie tzw. samoratownictwa. W ten sposób będzie wiedział, jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą (zarówno na pływalni, jak i na wodach otwartych – rzeka, jezioro, morze) oraz jakich zachowań unikać, aby nie doszło do zdarzenia niebezpiecznego. Beneficjenci poznają także elementarne zasady ratownictwa – będą wiedzieć, jak można pomóc innej osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia w wodzie nie mając do dyspozycji specjalistycznego sprzętu ratunkowego.
W obu dotychczasowych edycjach w sumie wzięło udział ponad 200 osób, przy czym najmłodszy uczestnik był w wieku 9 lat, a najstarszy miał 67 lat. Wszyscy uczestnicy bezpłatnych lekcji pływania spędzili łącznie w wodzie pływalni „Podolanka” 305 godzin.

Opr. (t)
fot. www. pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Jedziesz zaśnieżonym samochodem? Mandat nawet 500 złotych!

Kurtyna śnieżna ograniczająca widoczność to poważne zagrożenie dla kierowców. Powstaje ona, gdy przed nami jedzie …

Płocka firma pomaga TOPR-owi

Śmigłowiec Sokół W-3 to maszyna od wielu lat używana przez ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. …