PKN ORLEN zaprasza po raz trzeci na bezpłatne lekcje pływania

Dzięki finansowemu zaangażowaniu PKN ORLEN, w roku szkolnym 2018/2019, kontynuowane będą po raz trzeci nieodpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40 roku życia. Zajęcia prowadzone na pływalni miejskiej „Podolanka”, rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca 2019 r.
W ramach projektu jego beneficjenci będą uczyć się pływać pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR. Projekt przewiduje naukę pływania, podstawowych zasad ratownictwa i samoratownictwa, jak również nurkowania z użyciem profesjonalnego sprzętu aqualung. Rekrutacja dzieci prowadzona będzie w płockich szkołach podstawowych, natomiast osoby dorosłe w przedziale wiekowym „40 +” będą musiały wypełnić deklarację uczestnictwa, która wraz z Regulaminem dostępna będzie na stronie www.woprplock.pl.
Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów WOPR Płock, dlatego też każdy uczestnik przedmiotowego projektu zaznajomiony zostanie w podstawową wiedzę w zakresie tzw. samoratownictwa. W ten sposób będzie wiedział, jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą (zarówno na pływalni, jak i na wodach otwartych – rzeka, jezioro, morze) oraz jakich zachowań unikać, aby nie doszło do zdarzenia niebezpiecznego. Beneficjenci poznają także elementarne zasady ratownictwa – będą wiedzieć, jak można pomóc innej osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia w wodzie nie mając do dyspozycji specjalistycznego sprzętu ratunkowego.
W obu dotychczasowych edycjach w sumie wzięło udział ponad 200 osób, przy czym najmłodszy uczestnik był w wieku 9 lat, a najstarszy miał 67 lat. Wszyscy uczestnicy bezpłatnych lekcji pływania spędzili łącznie w wodzie pływalni „Podolanka” 305 godzin.

Opr. (t)
fot. www. pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Szatan przed sądem

Na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego w Gostyninie usiadł m.in. Mariusz T., tzw. Szatan z Piotrkowa, …