Piotr Kwiatkowski spełnia swoje marzenia

Przez ostatnie lata Piotr Kwiatkowski spełniał się jako muzyk grając w znanym discopolowym zespole Quest. Urodzony w Płocku absolwent szkoły muzycznej, multiinstrumentalista mający w swojej karierze występy w orkiestrze symfonicznej, galach muzyki dance i klubowej, pewnego dnia postanowił się sprawdzić solowo i wziął udział w jednym z talent show – The Voice of Poland. Jak się okazało, była to doskonała decyzja.
Fani programu emitowanego w TVP 2 na pewno pamiętają zamieszanie, jakie miało miejsce za sprawą Piotra Kwiatkowskiego. Jego wykonanie przeboju „Show must go on” rockowej grupy Queen zachwyciło jurorów. Według zasad programu Piotr wybrał drużynę Andrzeja Piasecznego, ale odpadł z hukiem. Zrobił się rozpoznawalny.
Ale jak to w show biznesie bywa: nieważne, co mówią – byle mówili i nie przekręcali nazwiska. Piotr wziął się ostro do pracy i w inowrocławskim studio rozpoczął realizacje swojego projektu solowego. Pierwszym efektem jest singiel „Huragany”, który miał swoją premierę 15 lutego na kanale YouTube.
– Dzięki Voice of Poland otworzyły się przede mną nowe ścieżki. Wreszcie mogłem spełnić swoje wielkie marzenie i wydać singla. Oczywiście to dopiero początek. Wszystko wskazuje na to, że będę nagrywał kolejne utwory i późną jesienią wyjdzie moja pierwsza solowa płyta. W maju będzie kręcony teledysk do utworu „Grawitacja”, a potem do kolejnej piosenki. Na płycie znajdzie się co najmniej 12, mam nadzieję, przebojów. Klipy powstaną jeszcze do dwóch piosenek – prezentuje swoje plany.
Obok Voice of Poland Piotr Kwiatkowski największe wsparcie otrzymał od Andrzeja Piasecznego, który pomógł mu w wyborze piosenek i cały czas go dopinguje, oraz Urzędowi Miasta Płocka.
– Ta pomoc sprawiła, że wreszcie mogłem uwierzyć w siebie i zdecydowałem się rozpocząć indywidualną karierę. Z zespołem Quest występowałem 17 lat, rozstaliśmy się jak przyjaciele, ale zdecydowałem, że najwyższy czas zacząć robić coś swojego. Poszedłem ścieżką zasugerowaną przez Andrzeja Piasecznego i tworzę muzykę w klimacie pop, ale dla wszystkich – zapewnia Kwiatkowski.
Tworzenie i nagrywanie nowych piosenek to jedno, ale ważne jest też ich prezentowanie. Rozpoczęły się już przygotowania do koncertów, które prawdopodobnie ruszą w maju.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …