Najnowsze informacje

Pavlović nauczy tańczyć płocczan

Iwona Pawlović, jedna z najbardziej znanych tancerek w Polsce, prowadzi warsztaty taneczne w Płocku. Niestety, nie wszyscy mogą pobierać u niej nauki. Tancerka postawiła warunek – chętni muszą znać podstawy.
Nie było łatwo przekonać taką gwiazdę do tego, by uczyła tańca w Płocku. Rozmowy z Iwoną Pavlović prowadził Tomasz Kadylak, z prezes Klubu Sportowego „Falcon”. – Starania o pozyskanie takiej klasy trenera trwały prawie pół roku – dowiadujemy się w Klubie. Przeszkodą był napięty terminarz i trwająca produkcja programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”, gdzie tancerka jest jurorką.
Ostatecznie w warsztatach tańca latynoamerykańskiego udział wezmą najmłodsze pary taneczne klubu „Falcon”, a zakończą dorośli, którzy uczęszczają na kurs tańca.
– To dla nich niezwykle ważne wyróżnienie. Podpowiedzi Iwony Pavlović będą dla uczestników o wiele cenniejsze niż uwagi trenera, z którym dziecko pracuje na co dzień, a pochwały zapamiętają do końca życia – tłumaczy Tomasz Kadylak.
Warsztaty tańca latynoamerykańskiego odbywają się w Płocku w ramach projektu „Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację szkoleń tanecznych, Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego 2008 oraz Turnieju Grand Prix Polski w tańcu sportowym”. Fundusz Grantowy przyznał klubowi pieniądze na opłacenie trenerów tańca latynoamerykańskiego i standardowego.
Do tej pory udało się już zrealizować szkolenie z zakresu tańców standardowych. Wzięło w nim udział prawie 70 par.    
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …