Najnowsze informacje

Palacze z Jagiellonki

Mieszkańcy bloków przy 3 Maja 9 i 11 skarżą się na uczniów Jagiellonki, którzy wykorzystują przerwy na palenie papierosów. Młodzi ludzie gromadzą się przy znajdującym się obok bloków śmietniku.
O młodych palaczach od dawna wiedzą strażnicy miejscy z patrolu szkolnego. Dwa razy w tygodniu teren wokół szkoły jest kontrolowany. Niestety, jak widać patrole strażników nie przynoszą efektów.
– Dwa razy w tygodniu kontrolujemy otoczenie szkoły, w czasie gdy są lekcje oraz boisko szkolne – wieczorami. Strażnicy z patrolu szkolnego przyznają, że kontrole powinny odbywać się przynajmniej trzy razy w tygodniu lub częściej – powiedziała rzeczniczka Straży Miejskiej Jolanta Głowacka.
Strażnicy mają specjalny zeszyt, w którym odnotowują godziny kontroli wokół wszystkich zagrożonych szkół. W zeszycie są także informacje o rodzaju zagrożeń. W przypadku Jagiellonki chodzi o palenie papierosów przez uczniów szkoły oraz o rozboje i bójki, szczególnie po zakończeniu lekcji. Także wieczorami i w nocy wokół Jagiellonki nie jest spokojnie. Na terenie należącym do szkoły gromadzą się młodzi ludzie pijący alkohol, dochodzi także do rozbojów. Część tych informacji trafiła do strażników od dyrekcji szkoły. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …