Paczki dla kombatantów

Jeszcze do czwartku, 14 grudnia potrwa zbiórka produktów i gotowych paczek, które zostaną przekazane polskim kombatantom m.in. na Białorusi.
Ogólnopolską akcję „Rodacy – Bohaterom” organizuje Stowarzyszenie „Odra – Niemen”. Na terenie Płocka w przedświąteczną zbiórkę produktów żywnościowych zaangażowane są Stowarzyszenie „Pro Patria – Lokalni Patrioci” z Dobrzykowa i Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock. – Do przyłączenia się do tej inicjatywy skłoniła nas w dużej mierze historia oraz sama postać mjr Weroniki Sebastianowicz oraz wielu jej kolegów ze Związku Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi. Cały czas mamy w pamięci ostatnie dwie wizyty ,,Różyczki” w Płocku. W przedświątecznym czasie nie możemy zapomnieć o ciężkich losach tych ludzi, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę „Rodacy – Bohaterom” – mówi Łukasz Strzelecki ze Stowarzyszenia „Pro Patria Lokalni Patrioci”.
Zbiórka potrwa do czwartku, 14 grudnia. Produkty oraz gotowe paczki można zostawiać w godz. 12.00–17.00 w lokalu Trzynastka Obiady Domowe przy ul. Tysiąclecia 13b. Informacje o wydarzeniu można znaleźć na facebooku oraz pod numerem tel. 511 639 687.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …