Najnowsze informacje

Otwarcie zakładów Basella

Basell Orlen Polyolefins sp. z o.o. (BOP), jedyny polski producent poliolefin 17 listopada oficjalnie zainaugurował działalność nowo wybudowanych zakładów w Płocku. Po ponad dwóch i pół roku wytężonej pracy i przygotowań, jedna z największych europejskich inwestycji w przemyśle petrochemicznym została pomyślnie ukończona. Nowoczesne fabryki BOP do produkcji polietylenu oraz polipropylenu według zamysłu inicjatorów mają się stać jednym z kluczowych motorów rozwoju polskiego przemysłu tworzyw sztucznych, znacznie przyczyniając się do wzrostu całej gospodarki.
Oddany w terminie projekt BOP o wartości około 500 mln euro jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących poliolefiny na świecie. W skład jego wchodzą: zakłady produkujące polipropylen i polietylen wysokiej gęstości (Hostalen) oraz Platforma Logistyczna. Nowe fabryki będą rocznie produkowały 400 tys. ton polipropylenu na bazie technologii Spheripol oraz 320 tys. ton polietylenu przy użyciu technologii Hostalen. Wraz z potencjałem produkcyjnym instalacji wytwarzającej polietylen niskiej gęstości (LDPE), roczna wydajność zakładów BOP ma wynieść około 870 tys. ton.
– Duże inwestycje najlepiej sprawdzają się na szybko rozwijającym rynku i w doskonałej lokalizacji, jaką jest środek Europy. Taka jest Polska i taki jest Płock – powiedział Hartmut Lueker, prezes BOP
Produkty BOP wytwarzane w Płocku, wraz z szerokim portfolio firmy Basell znajdują się w ofercie nowo utworzonej i w pełni zależnej od BOP spółki handlowej Basell Orlen Polyolefins. Sprzedaż sp. z o.o. (BOPS). Produkty oferowane przez BOPS będą ładowane oraz wysyłane z nowej Platformy Logistycznej BOP, która jest jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.
Poliolefiny produkowane w nowych zakładach BOP w Płocku, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, znajdują szerokie zastosowanie zarówno na rynku konsumenckim jak i przemysłowym, m.in. w produkcji opakowań, w tym na żywność i napoje, folii, wyrobów włókienniczych i tekstylnych, a także części samochodowych oraz rur.

(t)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …