Orły Polskiego Budownictwa

14 listopada rozstrzygnięta została II Edycja Konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”. Konkurs jest organizowany przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się już tradycyjnie w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Samorządu i Biznesu. W II edycji konkursu tak jak i rok temu rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem wszystkie nominowane firmy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Zgłosiło się ponad 80 przedsiębiorstw z branży budowlanej. Dzięki udziałowi w konkursie MTBS-u, znalazło się też zaszczytne miejsce dla Płocka. Patronem medialnym konkursu był „Tygodnik Płocki”.
– Celem konkursu jest wyłonienie i promocja tych przedsiębiorstw budowlanych, które poprzez nowoczesne produkty, usługi, technologie, procesy oraz metody organizacji i zarządzania tworzą budownictwo nowoczesne, bezpieczne i konkurencyjne, w pełni zaspokajających potrzeby konsumentów – tłumaczy Edyta Bogatek, dyrektor Biura Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
Konkurs pomaga też w dalszym rozwoju i ułatwia promocję, jak również pozyskiwanie nowych klientów i nowych rynków zbytu. Adresowany jest do wszystkich przedsiębiorców z sektora budownictwa niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości, liczby zatrudnionych pracowników, przedsiębiorstw działających na terenie Polski oraz wszystkich firm mających w Polsce swoje oddziały lub przedstawicielstwa.
Zwycięzcom wręczono złote, srebrne i brązowe statuetki w poszczególnych kategoriach, a także dyplomy dla wyróżnionych uczestników. Kapituła uznała, że w kategorii Zarządzanie Nieruchomościami pierwsze miejsce należy się Miejskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Płocku. Firma pokonała wielu konkurentów. Za MTBS-em uplasowały się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Służew na Dolinką” w Warszawie oraz Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Z kolei w kategorii Producenci Materiałów Budowlanych powyżej 50 mln. PLN przychodów wyróżnienie otrzymała Hurtownia Materiałów Budowlanych BUDMAT Bogdan Więcek z Rogozina.
Statuetkę i tytuł „Człowiek Przyjazny Przedsiębiorcom” Kapituła przyznała Waldemarowi Pawlakowi. Wicepremier i minister gospodarki otrzymał ją za zaangażowanie i dobrą współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców oraz wspieranie innowacyjności i wynalazczości.
– Nagroda ta będzie stanowiła dla mnie zobowiązanie na przyszłość, aby stworzyć polskim przedsiębiorcom najlepsze warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Priorytetem MG jest tworzenie przejrzystego prawa, które będzie sprzyjało prowadzeniu własnej firmy – powiedział Waldemar Pawlak. Wicepremier przypomniał, że jedną z głównych propozycji rządu jest drugi etap zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. – Chcemy zminimalizować ilość formalności koniecznych przy zakładaniu własnej firmy oraz uregulować kwestię kontroli w przedsiębiorstwach. Już niedługo działalność gospodarczą będzie można zarejestrować przez internet bez wychodzenia z domu – zapewnił.
Drugą statuetkę i ten sam tytuł Członkowie Kapituły przyznali Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, przewodniczącemu Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A.
Po części oficjalnej rozpoczął się uroczysty bal, podczas którego już tradycyjnie przeprowadzono aukcję charytatywną.     
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …