Najnowsze informacje

Orkiestra, wioślarze, może Wisła?

Pierwsza rocznica funkcjonowania Operatora Logistycznego Paliw Płynnych była powodem zadowolenia nie tylko dla pracowników i zarządu firmy. Z tego faktu cieszyli się nie mniej także wioślarze, pływający w reprezentacyjnej „ósemce”, najbardziej prestiżowej osadzie wioślarskiej, z dużymi szansami medalowymi na olimpiadzie w Pekinie (to za rok – przyp. autora), a także szef Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adam Mieczykowski. Być może powody do radości będą mieli w swoim czasie piłkarze nożni i ręczni płockiej Wisły…
Obchody pierwszej rocznicy OLPP uroczyście świętowano w Centrum Edukacji Grupy Orlen w Płocku przy ulicy Kobylińskiego. Podkreślając wagę tego dnia i fakt, że OLPP zaraz po powstaniu przeniósł swoją siedzibę do Płocka, postanowiono głębiej w tym dniu zaznaczyć obecność firmy w mieście. Oficjalnie podpisano dwie umowy sponsorskie. Pierwsza dotyczy pomocy stypendialnej dla naszej reprezentacyjnej ósemki wioślarskiej, w której pływają dwaj płocczanie: Piotr Buchalski i Bogdan Zalewski, a jej trenerem jest także płocczanin, brązowy medalista olimpijski Wojciech Jankowski. Druga umowa sponsorska zagwarantowała znaczną pomoc finansową dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
Z faktu większego zaangażowania się miejscowej spółki skarbu państwa w sprawy lokalnych społeczności nie krył zadowolenia minister skarbu Wojciech Jasiński. – Mówiło się wcześniej, że do finansowania sportu, kultury i nauki włączy się biznes prywatny – zagaił podczas uroczystości minister Jasiński. – Okazało się, że różnie z tym bywa. Dobrze zatem, że robią to spółki skarbu państwa. Ważne jest, że czynią to w miejscach, gdzie funkcjonują: w Bełchatowie, Lubinie czy chociażby tu – w Płocku. W przypadku OLPP chodzi nie tylko o wioślarzy, ale także na przykład o płocką Wisłę. Tu pewne rozmowy już były prowadzone, a ich intensyfikacja ma nastąpić po formalnym przejęciu klubu przez miasto.
Korzystając z okazji Jasiński próbował także odnieść się do doniesień prasowych, mówiących o przeniesieniu siedziby Orlenu do Gdańska. – Orlen z Płocka nie zniknie – stwierdził. – Wysłałem list do pracowników tej firmy, który całe to nieporozumienie wyjaśnia.
Z kolei prezes OLPP Arkadiusz Siwko uzasadniał obecnym w „Chemiku” gościom fakt przeniesienia siedziby firmy do Płocka. – To nie jest żadne wygnanie – wyjaśniał. – Płock jest bowiem tym miejscem, gdzie serce paliwowe bije w sposób najsilniejszy. Z kolei nasza firma ma duże znaczenie i dla tego miasta, i dla całego kraju. Operator Logistyczny Paliw Płynnych jest rzeczywistym gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski. Aktualnie rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia kawern solnych, które będą ługowane na Wybrzeżu. W związku z tym najdalej w roku 2011 damy państwu polskiemu możliwości magazynowania paliw, które całkowicie zaspokoją zapotrzebowanie w tej kwestii.
OLPP zajmuje się składowaniem, przeładunkiem i dystrybucją paliw płynnych oraz ich uszlachetnianiem i komponowaniem. Posiada 22 bazy paliwowe rozmieszczone równomiernie na terenie całej Polski. Łączna pojemność zbiornikowa operatora zwiększyła się w roku ubiegłym do 1,6 miliona metrów sześciennych. Bilans tego roku to powiększenie swoich powierzchni magazynowych o 330 tysięcy metrów sześciennych. Aktualnie OLPP jest w trakcie przejmowania rurociągów produktowych od innej płockiej spółki skarbu państwa – Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” SA. 
T.Szat

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …