Organizacja ruchu na 1 listopada

Jak co roku Urząd Miasta informuje o zmianach w organizacji ruchu na ulicach Płocka w dniu Wszystkich Świętych. Najpoważniejsze dotyczącą okolic największych płockich cmentarzy przy Al. Kobylińskiego oraz przy ul. Bielskiej. Komunikacja Miejska uruchomi tego dnia osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych. 1 listopada będzie można także bezpłatnie korzystać z linii nr 4 i 24, które dojeżdżają do cmentarza komunalnego.
Al. Kobylińskiego zostaną zamknięte na dwóch odcinkach. Jak co roku będzie zamknięta droga na odcinku między cmentarzami, czyli od skrzyżowania z ul. Topolową a Łukasiewicza. – W tym roku 1 listopada zamkniemy przejazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z Bielską koło Petropolu. Północna jezdnia, ta pod Marynarzem, będzie zamknięta całkowicie. Południowa jezdnia Kobylińskiego zostanie zamieniona, wzorem lat ubiegłych na parking. Wjazd na niego będzie prowadzić od ul. Łukasiewicza, wyjazd – na ul. Bielską – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Al. Kobylińskiego będą zamknięte 1 listopada od godziny 5.00 do godz. 20.00, ale ostateczną decyzję o uruchomieniu przejazdu podejmą sterujący ruchem policjanci.
W dniu Wszystkich Świętych zamknięty zostanie przejazd z centrum Płocka do cmentarza komunalnego ul. Bielską. – Uruchamiamy zastępczą komunikację miejską – dodaje Hubert Woźniak.
1 listopada o godz. 5.00 rano zamknięty zostanie przejazd ul. Bielską, na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Targową oraz Sierpecką. Zamknięty będzie również zjazd na ulicę Bielską z obwodnicy. Ulica pozostanie zamknięta do godz. 20.00, ale ostateczną decyzję o czasie uruchomienia przejazdu podejmą kierujący ruchem policjanci.
1 listopada będzie kursowało osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych oznakowanych od numeru 70 do 77, z czego linia 76 pojedzie z Borowiczek do cmentarza przy ul. Gościniec. Pozostałe dojeżdżać będą do cmentarza komunalnego. Trasy linii specjalnych i rozkłady jazdy zawisną na przystankach autobusowych, będą wydrukowane na kolorowym papierze.
Można będzie skorzystać również z linii, które regularnie kursują do cmentarza komunalnego, oznakowanych numerami 4 i 24. W dniu Wszystkich Świętych będą to linie darmowe.
Osoby, które przyjadą z centrum samochodem, będą mogły bezpłatnie pozostawić auto na placu Ryneksu u zbiegu ul. Bielskiej oraz Targowej, który służy jako giełda samochodowa i dalej pojechać autobusami linii specjalnych. Każdy z nich kursować będzie co 15 minut.
Do cmentarza komunalnego samochodem można będzie dojechać jedynie z północy, od Bielska i Sierpca. Wszystkie parkingi, w tym nowy obiekt na ponad 300 miejsc, będą dostępne.
Przy pozostałych płockich cmentarzach kierowcy powinni zwracać baczną uwagę na oznakowanie oraz wykonywać polecenia policjantów i strażników miejskich, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Rutskich nie kryją niezadowolenia

W Płocku znajdziemy wiele murali – tych wykonanych przez uznanych artystów, ale także przez lokalnych …