Organizacja ruchu na 1 listopada

Jak co roku Urząd Miasta informuje o zmianach w organizacji ruchu na ulicach Płocka w dniu Wszystkich Świętych. Najpoważniejsze dotyczącą okolic największych płockich cmentarzy przy Al. Kobylińskiego oraz przy ul. Bielskiej. Komunikacja Miejska uruchomi tego dnia osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych. 1 listopada będzie można także bezpłatnie korzystać z linii nr 4 i 24, które dojeżdżają do cmentarza komunalnego.
Al. Kobylińskiego zostaną zamknięte na dwóch odcinkach. Jak co roku będzie zamknięta droga na odcinku między cmentarzami, czyli od skrzyżowania z ul. Topolową a Łukasiewicza. – W tym roku 1 listopada zamkniemy przejazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z Bielską koło Petropolu. Północna jezdnia, ta pod Marynarzem, będzie zamknięta całkowicie. Południowa jezdnia Kobylińskiego zostanie zamieniona, wzorem lat ubiegłych na parking. Wjazd na niego będzie prowadzić od ul. Łukasiewicza, wyjazd – na ul. Bielską – informuje Hubert Woźniak z ratuszowego zespołu współpracy z mediami.
Al. Kobylińskiego będą zamknięte 1 listopada od godziny 5.00 do godz. 20.00, ale ostateczną decyzję o uruchomieniu przejazdu podejmą sterujący ruchem policjanci.
W dniu Wszystkich Świętych zamknięty zostanie przejazd z centrum Płocka do cmentarza komunalnego ul. Bielską. – Uruchamiamy zastępczą komunikację miejską – dodaje Hubert Woźniak.
1 listopada o godz. 5.00 rano zamknięty zostanie przejazd ul. Bielską, na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Targową oraz Sierpecką. Zamknięty będzie również zjazd na ulicę Bielską z obwodnicy. Ulica pozostanie zamknięta do godz. 20.00, ale ostateczną decyzję o czasie uruchomienia przejazdu podejmą kierujący ruchem policjanci.
1 listopada będzie kursowało osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych oznakowanych od numeru 70 do 77, z czego linia 76 pojedzie z Borowiczek do cmentarza przy ul. Gościniec. Pozostałe dojeżdżać będą do cmentarza komunalnego. Trasy linii specjalnych i rozkłady jazdy zawisną na przystankach autobusowych, będą wydrukowane na kolorowym papierze.
Można będzie skorzystać również z linii, które regularnie kursują do cmentarza komunalnego, oznakowanych numerami 4 i 24. W dniu Wszystkich Świętych będą to linie darmowe.
Osoby, które przyjadą z centrum samochodem, będą mogły bezpłatnie pozostawić auto na placu Ryneksu u zbiegu ul. Bielskiej oraz Targowej, który służy jako giełda samochodowa i dalej pojechać autobusami linii specjalnych. Każdy z nich kursować będzie co 15 minut.
Do cmentarza komunalnego samochodem można będzie dojechać jedynie z północy, od Bielska i Sierpca. Wszystkie parkingi, w tym nowy obiekt na ponad 300 miejsc, będą dostępne.
Przy pozostałych płockich cmentarzach kierowcy powinni zwracać baczną uwagę na oznakowanie oraz wykonywać polecenia policjantów i strażników miejskich, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Jedziesz zaśnieżonym samochodem? Mandat nawet 500 złotych!

Kurtyna śnieżna ograniczająca widoczność to poważne zagrożenie dla kierowców. Powstaje ona, gdy przed nami jedzie …

Płocka firma pomaga TOPR-owi

Śmigłowiec Sokół W-3 to maszyna od wielu lat używana przez ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. …