Najnowsze informacje

Opłatek i żywa szopka

Jeśli wybieracie się na Wigilię przed ratuszem, to zarezerwujcie aż trzy dni i zaglądajcie systematycznie na starówkę. Czeka tu Jarmark Bożonarodzeniowy, do tego występy artystów i piruety na lodowisku. A w niedzielę mieszkańcy przełamią się opłatkiem z biskupem płockim i prezydentem miasta. Każdy będzie mógł również zabrać do domu Betlejemskie Światełko Pokoju.
Świątecznie zacznie się w piątek, 20 grudnia. Tego dnia zaczyna się również trzydniowy Jarmark Bożonarodzeniowy. To ostatnia szansa na kupno prezentu na gwiazdkę, oryginalnej ozdoby choinkowej czy delikatesu regionalnego. W piątek na lodowisko zaprasza też Tomasz Aracz z Czystej Formy na warsztaty łyżwiarskie. Początek o godz. 17.00.
W sobotę 21 grudnia o godz. 14.00 na starówce można się spotkać z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock, a w godz. 15.00–18.00 skocznie przygrywać będzie Kapela Góralska.
Główne uroczystości przewidziano na niedzielę, 22 grudnia. Zanim przełamiemy się opłatkiem, o godz. 16.30 zobaczymy na Starym Rynku nowe autobusy MPK, a o 17.00 można wpaść do Domu Darmstadt na otwarcie wystawy malarstwa i fotografii „Zimowe Impresje”. O godz. 18.00 rozpocznie się rozdawanie mieszkańcom opłatka i śpiewników z kolędami. Wystąpią „Dzieci Płocka”, a harcerze przekażą Światełko Betlejemskie. Potem świąteczne życzenia złożą biskup płocki Piotr Libera oraz prezydent Andrzej Nowakowski. Po wspólnym opłatku rozpocznie się posiłek wigilijny. Przewidziane są występy wokalistek z pracowni muzycznej POKiS i chóru Vox Singers. O godz. 20.00 miejską Wigilię zakończy pokaz sztucznych ogni. Wybiera się tutaj także Święty Mikołaj z niespodziankami dla najmłodszych.
Na Stary Rynek wraca też Szopka Bożonarodzeniowa, w której atrakcją będą zwierzęta z płockiego zoo. Niestety, gościć tu będą tylko przez kilka godzin dziennie: od 20 do 21 grudnia w godz. 15.00–18.00, a 22 grudnia w godz. 18.00–20.00.     BeeS
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …