Najnowsze informacje

Okradli mieszkanie

Trzej mężczyźni podający się za pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej okradli jedno z mieszkań przy ulicy Jasnej. Zaufanie właścicielki lokalu wzbudziły jednakowe stroje oszustów.
We wtorek, 4 grudnia, do jednego z mieszkań przy ulicy Jasnej zapukali ubrani w niebieskie kurtki i czapki mężczyźni. Właścicielce wytłumaczyli, że są pracownikami administracji. Gdy jeden odwracał uwagę kobiety i udawał, że sprawdza instalację wentylacyjną, pozostali plądrowali mieszkanie. Razem z oszustami zniknął monitor, pieniądze, telefon komórkowy, a nawet koc w kratę.
W tym roku płocka policja odnotowała już wiele podobnych incydentów. Ostatni miał miejsce miesiąc temu. Wówczas trzej mężczyźni podający się za pracowników administracji, weszli do jednego z mieszkań na Wolskiego. Zamiast sprawdzać wywietrzniki, ukradli biżuterię.
– Metoda działania oszustów jest zawsze taka sama. Pracują w grupach. Czasami są to sami mężczyźni, czasami również kobiety. Głównie przedstawiają się jako pracownicy administracji, zakładu energetycznego, telekomunikacji. Na swoje ofiary wybierają starsze, samotne osoby. Gospodarz asystuje jednemu z fałszywych fachowców, podczas gdy wspólnicy rabują co się da – powiedział nadkom. Grzegorz Janiszewski z Sekcji Dochodzeniowo -Śledczej KMP w Płocku.
Dlatego po raz kolejny policjanci apelują o rozwagę przy wpuszczaniu obcych osób do mieszkań. O wszelkich planowanych remontach i przeglądach w blokach administracje powinny wcześniej poinformować. Dlatego gdy do naszych drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika administracji lub innej firmy, należy poprosić ją o okazanie stosowanego dokumentu. Na takiej legitymacji powinien się znajdować numer telefonu instytucji, za której pracownika taka osoba się podaje. Jeżeli mamy jaki kolwiek wątpliwości powinniśmy sami skontaktować się telefonicznie z tą instytucją. Pod żadnym pozorem nie może tego zrobić stojący przed naszymi drzwiami „przedstawiciel”. Dobrym rozwiązaniem jest też poinformowanie o podejrzanej wizycie policji. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …