Najnowsze informacje

Okradł kościół

W powiecie sierpeckim złodzieje złomu tak się rozzuchwalili, że latem tego roku zerwali blachę, którą był obity krzyż stojący przed kościołem w Żurawinie, w gminie Mochowo. Cztery metry kwadratowe zostały przez proboszcza wycenione na około 1 tysiąc złotych.
Kradzież była wyjątkowo perfidna, Żurawin to miejsce lokalnych pielgrzymek, licznie odwiedzanych przez wiernych. Policja zaczęła szukać sprawców, jednak początkowo nie było żadnych efektów. Do czasu. Kilka dni temu dzielnicowi z rewiru w Mochowie wpadli na trop 29-letniego mieszkańca leżącego nieopodal Choczenia. Kiedy sprawdzili go dokładniej okazało się, że na koncie ma nie tylko kradzież blachy z parafii w Żurawinie. W tym roku zdążył także dokonać włamań do domków wypoczynkowych. Zabierał głównie artykuły spożywcze. Kradł także elementy metalowe, które później sprzedawał w skupach złomu. Jednak najpoważniejszym przestępstwem na jego koncie pozostaje właśnie kradzież blachy z krzyża, gdzie przetrwała wiele lat.
Teraz sprawcy kradzieży grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia za kradzież blachy. Za kradzieże z włamaniami zagrożenie karą jest znacznie wyższe i wynosi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …