Najnowsze informacje

Nowy zarząd TNP

Henryka Piekarska (naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu), została powołana na przewodniczącą zarządu sierpeckiego oddziału Towarzystwa Naukowego Płockiego. W skład nowego, sześcioosobowego zarządu, którego kadencja trwa cztery lata, weszli także: Krystyna Szczepek, Władysław Gąsiorowski (dotychczasowy przewodniczący oddziału TNP), Edward Kalinowski, Bożena Wysocka, Jerzy Babecki. Jak powiedziała przewodnicząca Piekarska, najbliższe lata funkcjonowania oddziału Towarzystwa, będą poświęcone kontynuowaniu i realizacji dotychczasowych zadań. – Z pewnością dotyczy to działań w zakresie wydawania kolejnych publikacji. Naszym marzeniem jest wydanie książki prezentującej sylwetki najwybitniejszych sierpczan tysiąclecia (ostatnio ukazała się monografia “Historia Sierpca i Ziemi Sierpeckiej”). Prace w tym kierunku zostały już zapoczątkowane tzn. mamy zebraną część materiałów. Mam nadzieję, że uda nam się sfinalizować to zamierzenie – powiedziała Henryka Piekarska.

W planach oddziału jest również nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi funkcjonującymi w Sierpcu i Płocku, bratnimi sierpeckimi stowarzyszeniami takimi jak Towarzystwo Przyjaciół Sierpca, Sierpeckie Towarzystwo Muzyczne. Henryka Piekarska dodaje, że do współpracy chce zaprosić członków poprzednich zarządów oddziału, ale także nowe osoby zainteresowane współpracą. Ma nadzieję, że uda się finalizować zamierzenia dotyczące organizowania cyklicznych spotkań odbywających się w każdy ostatni czwartek miesiąca.
Nowy zarząd oddziału TNP chce w przyszłości organizować konferencje naukowe poświęcone zagadnieniom ważnym dla lokalnego środowiska.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …