Najnowsze informacje

Nowe kamery w ciągu roku

Petrotel ma rok na zainstalowanie 40 nowych kamer monitorujących płockie ulice. Za najem jednego takiego urządzenia miasto zapłaci firmie 1,5 tysiąca złotych brutto. Petrotel wygrał przetarg na montaż kamer i ich konserwację oraz wynajem urządzeń dla Urzędu Miasta.Nowe kamery pojawią się w pierwszej kolejności na ulicy Dobrzyńskiej, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Jachowicza, dworcu PKP – PKS oraz dodatkowe na Tumskiej.
Obecnie ulice miasta obserwują 24 kamery. Jak przyznają specjaliści pod ich elektronicznym okiem dochodzi do mniejszej ilości przestępstw, niż odnotowywano w tych samych miejscach przed zamontowaniem urządzeń. Ale zdarzały się też wpadki, dlatego wraz ze zwiększeniem ilości kamer na ulicach miasta powinna też wzrosnąć liczba operatorów, którzy będą przyglądali się temu, co w Płocku się dzieje. W przeszłości były sytuacje, że kamera, zaprogramowana na kilka ujęć, ale nie sterowana ręką operatora, nie utrwaliła momentu przestępstwa.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …