Nowe boiska przy “jedynce”

W nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Płocku będą mogli korzystać z nowych boisk, urządzeń sportowych i terenów zabaw. Urząd Miasta właśnie ogłosił przetarg na ich budowę.
Przy „jedynce” powstanie wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Nie ma niestety mowy o boisku do piłki nożnej, ale z tym drobnym problemem zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wychowania fizycznego sobie poradzą. Projektanci nie zapomnieli za to o trzytorowej bieżni ze sztuczną nawierzchnią, skoczni do skoku w dal oraz zielonym placu do ćwiczeń ogólnych.
To jednak nie koniec planowanych zmian. Powstanie także nowy dojazd i dojście do szkoły. Przebudowie ulegnie też ogrodzenie. Modernizacja ma na celu dostosowanie otoczenia szkoły do standardów unijnych.
Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 10 grudnia. Prace budowlane będą musiały się zakończyć do 30 czerwca 2005 roku. Wykonawca będzie musiał udzielić przynajmniej 36-miesięcznej gwarancji na wykonane prace.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …