Nocny rajd włamywaczy

Torba turystyczna pełna ubrań skradzionych na gostynińskim targowisku oraz znaczków zerwanych z samochodowych karoserii to efekt nocnego rajdu po ulicach miasta trzech młodzieńców w wieku od 16 do 18 lat. Kiedy zatrzymali ich policjanci, byli nietrzeźwi i nie potrafili wytłumaczyć skąd mają znalezione przy nich przedmioty. Damian, Artur i Andrzej, uczniowie gostynińskich szkół, nie byli wcześniej karani i jak tłumaczyli to prawdopodobnie wypity alkohol był przyczyną tego co zrobili.
Weekend pomiędzy 4 a 6 października zapowiadał się w Gostyninie spokojnie, jednak tamtejsi policjanci po raz kolejny przekonali się, że muszą być czujni przez całą dobę. Jeden z nocnych patroli zauważył trzech młodych ludzi przechadzających się na skraju miasta. Ponieważ pora na spacer była trochę późna, funkcjonariusze postanowili zainteresować się co chłopcy robią. Uwagę stróżów prawa natychmiast zwróciła podróżna torba, którą niósł jeden z legitymowanych. Po otwarciu okazało się, że w środku są jakieś ubrania, a po dokładniejszym przejrzeniu zawartości znaleziono także znaczki marek samochodów. Młodzieńcy nie potrafili wytłumaczyć, skąd mają te przedmioty, wiec policjanci zaprosili ich do radiowozu i przewieźli na komendę, gdzie panowie okazali się znacznie bardziej rozmowni.
– Policjanci szybko ustalili, że ubrania pochodzą z budek handlowych na targowisku miejskim, a znaczki zostały zerwane z masek kilku samochodów. Już ustaliliśmy kilku pokrzywdzonych – opowiada komendant gostynińskiej policji mł. insp. Jarosław Brach.
Gostynińska policja prosi o kontakt wszystkie osoby, którym zdewastowano samochody. Przede wszystkim chodzi o właścicieli pojazdów parkowanych na ulicach Wspólnej, Kopernika, 18 Stycznia i Wyszyńskiego. O kontakt z komendą proszeni są także właściciele budek handlowych z targowiska przy ulicy Bagnistej, do których dokonano włamań.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Płocku

W Płocku – na zaproszenie PKN ORLEN – wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Widowisko …

Dzieci i młodzież bez biletu

Od minionej soboty, 1 września wszystkie dzieci w wieku do 7 lat, a także uczniowie …