Nie znasz, nie wpuszczaj

„Nie znasz, nie wpuszczaj” – naklejki tej treści na domofony będą rozdawali mieszkańcom osiedla Rembielińskiego uczniowie szkół znajdujących się w tym rejonie Płocka. To pomysł akcji mającej poprawić bezpieczeństwo na klatkach schodowych bloków.
Mieszkańcy wielu osiedli skarżą się na nieproszonych gości. Na klatkach schodowych papierosy palą uczniowie szkół, chowają się bezdomni, wchodzą domokrążcy i oszuści podający się za pracowników różnych instytucji.
– Chcemy przypomnieć, do czego służą domofony. Jeśli urządzenie działa prawidłowo, drzwi do klatki zawsze powinny być zamknięte. Mieszkańcy w ten sposób mogą kontrolować, kto wchodzi. Dlatego nie należy wpuszczać każdej osoby, która zadzwoni. Zawsze trzeba zapytać o co chodzi, a jeśli mamy wątpliwości po prostu takiej osoby nie wpuszczać – powiedział oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Mariusz Gierula.
Naklejki mają wymiary 8 cm na 3 cm tak, żeby można było je przykleić na słuchawce domofonu. Pierwsze naklejki zostaną rozdane mieszkańcom osiedla Rembielińskiego. Mają się tym zająć podczas lekcji wychowawczych uczniowie szkół wraz z nauczycielami. Jeśli okaże się, że naklejki przyniosły zamierzony efekt i na klatkach zrobiło się bezpieczniej, będą rozdawane na wszystkich płockich blokowiskach. 
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …