Najnowsze informacje

Nie oddały zwycięstwa

Piłkarki ręczne Jutrzenki, które w tym sezonie występują w II lidze seniorek, zaliczyły drugie zwycięstwo w rozgrywkach. W Płocku podejmowały bardziej doświadczone rywalki z Warszawy, ale walczyły bardzo dzielnie i ostatecznie zdobyły kolejne dwa punkty.

To było historyczne wydarzenie w dziejach płockiej, kobiecej piłki ręcznej. Zawodniczki Jutrzenki, które pod swoje skrzydła wzięła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, rozegrały swój pierwszy mecz na własnym parkiecie, w hali w Borowiczkach. Co warte podkreślenia, występ płocczanek obserwowało kilkuset (!) kibiców spragnionych oglądania w akcji zmagań seniorek. I podopieczne trenera Jarosława Stawickiego nie zawiodły. Dostarczyły ogromną porcję emocji i na dodatek wygrały pojedynek.
Zaczęło się wszystko po myśli płocczanek. Dziewczyny w 9 min. prowadziły 6:0, a kilka minut później nawet 9:1. Przy stanie 11:4 trener Stawicki wziął czas, by udzielić wskazówek dziewczynom. Niestety, nie udało się zatrzymać coraz pewniej grających przeciwniczek, którym znacznie udało się zmniejszyć rozmiary porażki.
Po przerwie warszawianki zaczęły gonić, strzelały gola za golem i w rezultacie „doszły” Jutrzenkę na jedną bramkę. Ale płocczanki nie zamierzały przegrać tak ważnego dla nich meczu. Kontrolowały wynik i wygrały całe spotkanie. – Powodów, że nagle dziewczęta oddały pole gry jest kilka – tłumaczył swoje podopieczne trener. – Być może trochę przytłoczyła je publiczność; rzadko grają przy takim dopingu. Poza tym rywalki wyłączyły z gry naszą rozgrywającą Martę Krysiak i nie miał kto pokierować grą. Do tego dodać trzeba zbyt szybkie oddawanie rzutów i kilka zaliczonych słupków. Ale nie można zapomnieć, że prowadziliśmy przez cały mecz, ani razu nie było nawet remisu, a takie spotkanie dało nam na pewno mnóstwo doświadczeń.
Po meczu trener Stawicki i wszystkie jego zawodniczki utonęły w ramionach kibiców, zadowolonych z tak ważnego zwycięstwa. Nikt nie miał żalu, że z łatwego wydawać się mogło spotkania, zrobił się horror, na szczęście zakończony sukcesem. Przypomnijmy, że Jutrzenka wygrała swój drugi ligowy mecz i jest na czele tabeli II ligi.
Najbliższe spotkanie w Płocku seniorki zagrają 28 listopada o godz. 12.00, a ich przeciwniczkami będzie Roxa Lublin. Juniorki swój mecz w lidze mazowieckiej zagrają już 22 listopada z Vilanovią.    Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz …

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …