Nasze miasto odwiedziła delegacja z Huai’an

Z gośćmi z Chin spotkał się zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski. Rozmawiano o doświadczeniach obu miast partnerskich w dziedzinie edukacji i kultury.
– To zaszczyt mieć takiego przyjaciela jak Płock – mówił Li Bing, wiceprzewodniczący Miejskiego Kongresu Ludowego Huai’an i szef pięcioosobowej delegacji. – Chociaż jesteśmy wszyscy pierwszy raz w Płocku, to bardzo dużo wiemy o mieście i jesteśmy żywo zainteresowani zacieśnianiem współpracy – dodawał.
W składzie delegacji z Huai’an byli m.in. dyrektor komitetu spraw zagranicznych Miejskiego Kongresu Ludowego Wang Ya, wicedyrektor biura nadzoru edukacji Dai Tong oraz wicedyrektor miejskiego biura kultury i mediów Li Qian. Dai Tong przez dwadzieścia lat kierował szkołą podstawową, która jest jedną ze stu najlepszych podstawówek w Chinach i w której na co dzień uczy się około 10 tysięcy uczniów. Po oficjalnym spotkaniu delegacja z Huai’an udała się na zwiedzanie miasta.
Warto przypomnieć, że Płock i Huai’an nawiązały kontakty w 2006 roku dzięki pośrednictwu Konsulatu Polskiego w Szanghaju. Jeszcze w maju tego samego roku chińska delegacja złożyła wizytę w naszym mieście. W kolejnym natomiast płocczanie pojechali do Huai’an, gdzie został podpisany list intencyjny w sprawie przyjacielskiej współpracy. Ostatecznie umowa partnerska została podpisana 8 lipca 2010 roku w czasie wizyty delegacji Huai’an w Płocku.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na …