Najpierw al. Kilińskiego, potem most

Wstępnie na 17 czerwca wykonawca przebudowy al. Kilińskiego zaplanował całkowite zamknięcie odcinka ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. 3 Maja i Sienkiewicza. Natomiast na 24 czerwca zaplanowano zamknięcie przejazdu przez most Legionów Józefa Piłsudskiego.

W piątek, 7 czerwca Miejski Zarząd Dróg podpisał z firmą Freyssinet Polska umowę na remont mostu. Koszt inwestycji to kwota 8 546 631,73 złotych brutto. Do wykonania jest wymiana nawierzchni, izolacji pod nią, balustrad i barierek energochłonnych. Potrzebna jest też wymiana dylatacji. To najbardziej kłopotliwy element, ponieważ dylatacje są produkowane na indywidualne zamówienie.
– Wstępnie rozpoczęcie prac wykonawca zaplanował na 24 czerwca. Jest już gotowa tymczasowa organizacja ruchu, która została pozytywnie zaopiniowana przez MZD i pełnomocnika do spraw inżynierii ruchu drogowego i transportu publicznego. Czekamy jeszcze na decyzje z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Prace na moście są zaplanowane do końca września tego roku – mówi Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej Urzędu Miasta.
Według wcześniejszych zapowiedzi, gdy rozpoczną się prace na starym moście, to wykonawca przebudowy al. Kilińskiego planuje ruszyć z pracami na ulicy Mostowej oraz na fragmencie ul. Kolejowej od mostu do ronda LaJourdie.
Na razie jednak wszystko wskazuje, że od 24 czerwca firma Waskop rozpocznie przebudowę al. Kilińskiego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. 3 Maja i Sienkiewicza. Ten fragment al. Kilińskiego zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Jak zapewniają przedstawiciele Urzędu Miasta, dojazd do posesji – chodzi o kilka bloków – zostanie zapewniony. Do pozostałych obiektów takich jak sąd, Urząd Dozoru Technicznego, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica czy Komenda Miejska Policji dojazd będzie możliwy od strony ul. Powstańców Styczniowych oraz Strzeleckiej i 8 Pułku Artylerii Lekkiej – wjazd w te ulice możliwy jest od strony ul. Wyszogrodzkiej i 8 Pułku Strzelców Konnych. Kierowcy muszą jednak pamiętać, że pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się już przed 16 czerwca, ale nie powinny one powodować dużych utrudnień w ruchu.
O dokładnych terminach rozpoczęcia i zakończenia prac oraz ich zakresie będziemy informować czytelników Tygodnika Płockiego na bieżąco.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Mazowiecki na Tumach

W Płocku stanie pomnik pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Z inicjatywą upamiętnienia płocczanina wystąpiło Stowarzyszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.