Najlepsi dzielnicowi wybrani

POLICJA
Laureaci konkursu z komendantem płockiej policji i przedstawicielami starostwa powiatowego

Asp. Romuald Kinalski, dzielnicowy z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji będzie reprezentował płocką jednostkę w wojewódzkim etapie konkursu na dzielnicowego 2009 roku.
W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki konkursu dla dzielnicowych z Płocka i z powiatu ziemskiego. Wzięło w nim udział w sumie 42 „policjantów pierwszego kontaktu”.
W tym roku eliminacje powiatowe trwały od 1 października do 20 listopada. Nowością były ankiety, w których każdy mieszkaniec Płocka i powiatu mógł ocenić swojego dzielnicowego. Kolejnymi etapami rywalizacji był test ze znajomości przepisów służbowych oraz scenka, podczas której każdy z dzielnicowych musiał rozwiązać przedstawiony problem. Była to rozmowa z dyrektorem szkoły, w której zdarzają się drobne problemy. Każdy funkcjonariusz musiał zaproponować rozwiązania, które poprawią sytuację: od zamykania drzwi na klucz po montaż monitoringu.
– Wiem, że każdy konkurs nie do końca odzwierciedla faktyczne umiejętności, często uczestników zjada trema. Tym bardziej gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym policjantom – mówił podczas rozdania nagród do swoich podwładnych komendant płockiej policji insp. Jarosław Brach.
Wśród dzielnicowych z powiatu ziemskiego najlepszy okazał się Konrad Dobrowolski z posterunku policji w Łącku, drugie miejsce zajął Jacek Nowak z posterunku w Słupnie, a trzecie Krzysztof Lewandowski, także z Łącka. W Płocku najlepszym dzielnicowym okazał się Romuald Kinalski, drugie miejsce zajął Piotr Adamkowicz, a trzecie Krzysztof Piasek. Wszyscy trzej pracują w wydziale prewencji w komendzie przy Słowackiego.
Romuald Kinalski okazał się także najpopularniejszym dzielnicowym w płockiej policji. To wynik z ankiet, które każdy mieszkaniec mógł wypełnić. To właśnie asp. Kinalski będzie reprezentował płocką policję podczas etapu wojewódzkiego konkursu dla dzielnicowych.
– W policji pracuję od 14 lat. Najpierw pracowałem w patrolówce, a od sześciu lat jestem dzielnicowym. Cały czas pracuję w tym samym rejonie, pomiędzy ulicą Wyszogrodzką a Wisłą. Najczęściej w swojej pracy mam do czynienia z kłótniami sąsiedzkimi, kiedy każda ze stron próbuje postawić na swoim. Z czasem udało się jednak pogodzić mieszkańców. Nagroda to dla mnie duże wyróżnienie. Rok temu również dotarłem do etapu wojewódzkiego i zebrałem doświadczenie, które teraz pozwoliło mi wygrać – opowiada o swojej pracy Romuald Kinalski.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

BMW w płockiej policji

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dysponują nowym narzędziem do walki z drogowymi piratami. Nieoznakowany …

Sportowy sukces płockich policjantów

Drużyna policjantów z Płocka uczestniczyła w mistrzostwach Polski służb mundurowych w wieloboju siłowym w Toruniu. …