Najlepsi bez egzaminów

Ponad stu trzydziestu uczniów szkól ponadgimnazjalnych uczestniczyło w pierwszym etapie konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Szkołę Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku. Najlepsi, od października, poza procedurą kwalifikacyjną będą przyjęci w szeregi studentów Politechniki.Warunkiem koniecznym do zrealizowania tego marzenia jest oczywiście jeszcze uzyskanie świadectwa dojrzałości. Do udziału w konkursach przedmiotowych zorganizowanych w płockiej uczelni po raz pierwszy zaproszono uczniów klas trzecich. Informacje o możliwości uczestniczenia w nich trafiły do szkół kilkanaście tygodni temu. Zainteresowani udziałem mieli czas na zgłoszenia do 19 listopada. Liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów.
Łącznie w trzech konkursach przedmiotowych uczestniczyło ponad sto trzydzieści osób. W matematyczno – fizycznym trzydziestu uczniów, w konkursie matematyczno – chemicznym – pięćdziesięciu siedmiu. Z pytaniami z zakresu gospodarki rynkowej zmierzyło się czterdzieści osiem osób. Pytania w formie testowej przygotowały Zespoły Przedmiotowe, w skład których weszli nauczyciele akademiccy Politechniki Warszawskiej. Ich zdaniem młodzież doskonale poradziła sobie z zadaniami obejmującymi zakres tenatyczny zgodny z programem kształcenia przedmiotów w zakresie rozszerzonym dla szkół ponadgimnazjalnych.
W marcu przyszłego roku ci z najlepszymi wynikami spotkają się w drugim etapie konkursu. Stu dziesięciu uczniów będzie ponownie walczyło o jak największą liczbę punktów i trzydzieści indeksów. Dla uczestników każdej z grup konkursowych przewidziano ich po dziesięć (w zalezności od poziomu wyników liczba ta może ulez zwiększeniu). Nauczyciele i organizatorzy mają nadzieję, że kolejne edycje konkursów będą bardziej rozpropagowane i uczestniczyć w nich będzie coraz większa liczba uczniów klas maturalnych.
Uczniowie obecnych klas drugich szkół ponadgimnazjalnych mogą zatem rozpoczynać przygotowania do tego, by w drugiej edycji konkursu znaleźć się w gronie najlepszych i odebrać indeks Politechniki.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …