Nagrody za „Rowerowy maj”

W Płocku podsumowano kampanię „Rowerowy maj”. Najaktywniejsze szkoły i klasy otrzymały nagrody z rąk prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. W ogólnej rywalizacji zwyciężyła SP 15. Specjalny puchar przygotowała również płocka policja, która nagrodziła nim najlepiej przygotowaną do akcji szkołę. Laureatem została SP 13.
Kampania „Rowerowy maj” ma charakter ogólnopolski. Pomysłodawcą jest Gdańsk. Po raz pierwszy akcję przeprowadzono w 2014 r. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie dzieci do aktywnego stylu życia poprzez zabawę z elementami rywalizacji. Zasady są proste – każdy przejazd do szkoły w aktywny sposób: na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy rolkach jest zapisywany. Wygrywa szkoła, która ma najwięcej przejazdów w ciągu trwania akcji. Nagradzane są również najbardziej aktywne klasy w danej szkole. Płock uczestniczy w kampanii po raz drugi.
W tegorocznym płockim „Rowerowym maju” wzięły udział 2274 osoby ze 183. klas, z ośmiu szkół. Łącznie wykonano 60 078 przejazdów. To znacznie więcej niż podczas pierwszej edycji kampanii w Płocku. – W tamtym roku były tylko trzy szkoły, a w tym już osiem, więc konkurencja rośnie. Bardzo mnie to cieszy, że promowany jest zdrowy tryb życia i że dzieci wiedzą, jak powinien wyglądać sprawny rower – mówił komendant płockiej policji, Sławomir Żelechowski.
Prezydent Andrzej Nowakowski wyraził zadowolenie z tego, że akcja dynamicznie się rozwija, a dzieci i młodzież chętnie w niej uczestniczą. Jednocześnie przypomniał o zachowaniu ostrożności podczas jazdy. – Pamiętajcie, żeby zawsze jeździć bezpiecznie, najlepiej po ścieżkach rowerowych i bardzo ostrożnie, powoli, zachowując wszelkie przepisy ruchu drogowego – apelował.
Dla najaktywniejszych uczestników akcji organizatorzy przygotowali nagrody. Najlepszą rowerową szkołą została SP 15, która otrzymała nagrodę główną, czyli „czek” opiewający na 5 tys. zł. Doceniono również najaktywniejsze klasy. Najlepszymi rowerowymi klasami zostały: IIIa z SP 11, IIIc z SP 12, Ia z SP 13, VIa z SP 15, Vb z SP 16, Vb z SP 20, IVg z SP 22 oraz Vs z SP 23. Nagrodami w tej rywalizacji były do wyboru: wyjście na ściankę wspinaczkową, wycieczka do zoo, spotkanie z zawodnikami oraz wyjście na mecz płockich drużyn piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Puchar za najlepiej przygotowany sprzęt ufundowany przez policję otrzymała SP 13.

Eliza Kinalska
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …