Nagradzają dzieci swoich pracowników

Są młodzi, zdolni, mają świetne wyniki w nauce. I za to zostali nagrodzeni. Po raz pierwszy w Płocku finansowe nagrody odebrały dzieci pracowników spółek Grupy FCA i CNH Industrial. Takie firma funduje od 22 lat.
W Płocku gala odbyła się w auli Urzędu Miasta. – Dzisiejsza uroczystość to kolejny ważny element współpracy między miastem, a firmą CNH. Współpracy, która przynosi wiele korzyści mieszkańcom Płocka, jak i regionu. I owocuje wieloma kolejnymi, ważnymi wydarzeniami na gruncie inwestycyjnym oraz – jak pokazuje dzisiejsza gala – wspierającym młodych utalentowanych ludzi – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Podczas płockiej gali nagrody odebrało siedmiu laureatów, w tym jedna osoba za świadectwo maturalne i sześć za doskonałe wyniki podczas studiów zakończone uzyskaniem tytułu magistra. Nagrody wręczali: Dariusz Błaszczyk, dyrektor operacyjny, członek zarządu CNH Industrial Kutno, Giacomo Stella – członek zarządu CNH Industrial Polska i Daniel Błaszczak, dyrektor generalny, wiceprezes zarządu Iveco Poland. Obecny na uroczystości prof. Janusz Zieliński, prorektor do spraw Filii Płock Politechniki Warszawskiej mówił: – Zacznę od podziękowań na ręce członków zarządu, bo wyszukiwanie talentów nie jest łatwą sprawą. Za umiejętność zachęcania młodych ludzi do prezentowania swoich osiągnięć w sposób godny do zapamiętania. Patrząc na dzisiejszych laureatów, którym z całego serca gratuluję, serce rośnie, bo trójka jest absolwentami PW. Uczelni, która dla tych młodszych koleżanek i kolegów kończących naukę w szkole średniej powinna być wyznacznikiem: tam warto pójść, tam warto studiować, bo bez wątpienia czekają was nagrody i wyróżnienia – mówił gratulując laureatom nagród prof. Janusz Zieliński, dodając, że PW Filia Płock od wielu lat współpracuje z firmą. – Tam nasi studenci, ale także pracownicy, w określonym obszarze zainteresowań, eksploatacji i budowy mogą się spełniać – mówił prof. Zieliński.
W imieniu wyróżnionych głos zabrał Kacper Sarnacki. W swoim wystąpieniu podkreślał, że taka forma wsparcia dla młodych ludzi – przez firmę, w której pracują ich rodzice – jest unikatowa w skali kraju. – Bo niezwykle rzadko zdarza się, żeby pracodawca inwestował w przyszłe pokolenia. Możemy być dumni z tego, że firma naszych rodziców wspiera pracę młodzieży, w szczególny sposób honoruje wyniki w nauce i od lat nagradza jej zaangażowanie. A tym samym pozwala nam rozwijać nasze pasje, realizować plany związane z kolejnymi etapami edukacji i zdobywania wiedzy – mówił dziękując za przyznane nagrody Kacper Sarnacki.

rad
fot. z zbiorów UMP

Zobacz kolejny artykuł

Uratowali 28-latka

Szybka reakcja gostynińskich policjantów zapobiegła tragedii. Odnaleźli w lesie 28-latka, który chciał targnąć się na …