Nadaj imię słoniowi

Jeszcze do niedzieli, 3 grudnia można wziąć udział w konkursie organizowanym przez płockie zoo na imiona dla słoni indyjskich. Na autorów najlepszych propozycji czekają atrakcyjne nagrody.
W zeszłym roku z ogrodów zoologicznych w Holandii do zoo w Płocku przyjechały dwa młode, 5-letnie słonie o imionach Shwe Myarr i Mong Tine. Owe „kruszynki” mają się dobrze i rosną jak na drożdżach. Codziennie starają się zachwycać publiczność swoimi wymyślnymi zabawami.
Z okazji zbliżającego się okresu świątecznego zoo chce sprezentować im nowe, nieco łatwiejsze do zapamiętania i wymówienia imiona. Dlatego zorganizowało konkurs dla dzieci z grup przedszkolnych oraz klas szkół podstawowych na wymyślenie imion dla słoni.
Jak wziąć udział w konkursie? Przede wszystkim trzeba wymyślić imię dla słonia. Potem na adres mailowy konkurs@zoo.plock.pl przesłać zgłoszenie zawierające jedną propozycję imienia, imię i nazwisko dziecka, które było pomysłodawcą, numer kontaktowy rodzica (opiekuna prawnego) dziecka, nazwę przedszkola lub szkoły oraz grupy lub klasy, do której dziecko uczęszcza. Zgłoszenia należy przesłać do 3 grudnia.
Dzieci, których propozycje imion zostaną wybrane przez jury, czyli opiekunów słoni, otrzymają nagrodę rzeczową ufundowaną przez PERN, oficjalnego opiekuna słoni indyjskich, roczne zaproszenie do zoo dla dwóch osób oraz zestaw upominków. Dodatkowo dzieci z grupy przedszkolnej lub klasy, do której uczęszcza zwycięzca, otrzymają zaproszenie na zajęcia edukacyjne w zoo oraz upominki ufundowane przez PERN.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Spotkanie z płockimi kombatantami

Tradycyjnie we wrześniu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotyka się z przedstawicielami płockich kombatantów, osób represjonowanych, …

Płocki Urząd Skarbowy z kolejnym wyróżnieniem

Przedsiębiorcy ponownie docenili współpracę z płockim Urzędem Skarbowym. Po raz kolejny przyznali certyfikat „Urząd Skarbowy …