Najnowsze informacje

Na straganie w dzień targowy

To oczywiście przenośnia, ponieważ dzień targowy w Płocku jest niemal codziennie. Ceny na warzywa i owoce utrzymują się jeszcze na dość niskim poziomie, ale już w listopadzie zaczną znów rosnąć. Pora więc ruszyć na jedno z płockich targowisk i zaopatrzyć się w warzywa i owoce na przykład w celu zrobienia z nich przetworów.Ceny warzyw i owoców na płockich targowiskach przy ulicach Rembielińskiego, Królewieckiej i Ostatniej utrzymują się mniej więcej na tym samym poziomie. Zależą od tego, czy stoisko jest osobne, znajduje się pod wiatą, czy też kupujemy wprost z ulicy.
O tej porze roku na rynku można przebierać i wybierać w jabłkach. Kosztują od 2,80 zł (lobo), poprzez 1,60 zł (cortland), do 1 zł (malinowe). Za kilogram gruszek zapłacimy 2 zł. Więcej, bo 4,50-6,50 zł za sprowadzane z krajów Unii winogrona. Znacznie tańsze są winne grona rodzimej produkcji – kilogram to wydatek rzędu 1,50-2 zł. Nadal można kupić śliwki. Późnojesienna odmiana „złote słońce” kosztuje 7 zł, węgierka od 3,50 do 4,50 zł. Za kilogram okazałych brzoskwini zapłacimy 5-6 zł.
Z warzyw najtańsze są oczywiście ziemniaki. Popularna odmiana irga kosztuje 80 gr za kg. Na rynku przy Rembielińskiego, pod dopiero co oddaną do użytku kupcom wiatą, zachwycają ogromne kalafiory za jedyne 1,60 zł. Tyle samo kosztują mniej popularne, choć bardziej zdrowe brokuły. Wciąż tania jest papryka – czerwona kosztuje 4-5 zł za kg. Niezmiennie tanim warzywem pozostaje cebula – 50 gr za kg. Ogórki gruntowe można kupić za 2 zł za kg, marchewkę i pietruszkę za 1-1,5 zł, za główkę kapusty zapłacimy 2 zł. Na rynku nie brakuje też różnych rodzajów fasolki, tu ceny oscylują wokół 3-5 zł.
Na płockich targowiskach jest więc owoców i warzyw do wyboru i do koloru. Nic, tylko kupować i jeść to, co niedawno zebrane z pola i ogrodu, zdrowe, pożywne i często mało kaloryczne.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …