Najnowsze informacje

Na razie trwają budowy

W Płocku trwa budowa kilku galerii handlowych. Najbardziej zaawansowany jest projekt Caelum Development, czyli galeria Wisła na Podolszycach Południe. Praca wre także przy Przemysłowej, na terenie jeszcze niedawno należącym do przedsiębiorstwa Mosty Płockie.
To na pewno najbardziej zaawansowane inwestycje. Galeria Wisła ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Caelum Development podpisało już umowy z czterdziestoma markami, wśród których są sklepy obuwnicze, odzieżowe, kosmetyczne, ze sprzętem rtv. W galerii do dyspozycji płocczan będzie sześciosalowy multipleks, 120 sklepów, 10 kawiarni, barów i restauracji oraz 540 miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia galerii to 54 tysiące metrów kwadratowych. Galeria Wisła jest budowana u zbiegu alei Jana Pawła II z ulicami Czwartaków i Wyszogrodzką.
Obiekt zostanie oparty o dwa place. Jeden to „plac czasu”, na którym znajdzie się miejski zegar. Na drugim placu znajdzie się fontanna z kaskadą wodną. Inwestorzy liczą, że właśnie te dwa place staną się miejscem spotkań płocczan. Pomiędzy galerią a północną częścią Podolszyc ma zostać wybudowana kładka dla pieszych.
Także jesienią przyszłego roku ma być gotowa galeria handlowa z wielosalowym kinem pomiędzy ulicami Bielską, Przemysłową i Tysiąclecia. Te inwestycję realizuje holding Meinl European Land Group.
Również w przyszłym roku ma być gotowa galeria handlowa w budynku dawnego Coteksu. Prywatni inwestorzy kupili siedem hektarów po zlikwidowanym zakładzie już siedem lat temu. Kilka dni temu rozpoczęło się grodzenie terenu, chociaż prace wewnątrz obiektu trwają już od dłuższego czasu.
Na Podolszycach Północnych, na działce pomiędzy budynkiem PERN-u a McDonaldem również powstanie galeria handlowa. Prywatny inwestor już rozpoczyna inwestycje. Na razie zostały wykarczowane rosnące tam krzaki i drzewa. Grodzony jest również teren.
Pozwolenie na budowę ma również inwestor planujący otworzyć niewielką galerię handlową w budynku dawnego Horteksu. Ten obiekt być może będzie gotowy w przyszłym roku, razem z nowym budynkiem kina Przedwiośnie.
Wciąż pozwolenia na budowę nie otrzymała amerykańska firma Polimeni, która w 2005 roku wygrała konkurs ogłoszony przez Rynex na zagospodarowanie Nowego Rynku. Na razie Amerykanie otrzymali z Urzędu Miasta projekt decyzji o warunkach zabudowy. W ubiegły piątek, 30 listopada, Polimeni próbowała zablokować wjazd na plac przed teatrem. To już druga taka próba w tym roku. Poprzednio po kilku godzinach blokady zniknęły. Tym razem na ekipę, która miała zamontować słupki, czekali strażnicy miejscy oraz inspektor nadzoru budowlanego. Do zamknięcia wjazdu na plac przed teatrem nie doszło i płocczanie mogą tam nadal parkować samochody. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …