Najnowsze informacje

Może teraz się uda

W minioną środę nastąpiło otwarcie ofert firm, które chcą remontować basen miejski na Podolszycach Południu. Był to już czwarty przetarg, wcześniej zgłaszały się firmy, które chciały wykonać roboty za dużo większe pieniądze, niż oznaczono to w przetargu. Może uda się tym razem wyłonić zwycięzcę?
Przypomnijmy, że w czwartym przetargu zostały zmniejszone wymagania wobec firm, które ewentualnie mogły zgłosić swoje oferty. Wcześniej przyszły wykonawca musiał udowodnić, że realizował dwie inwestycje na podobnych obiektach, teraz wystarczała jedna, ogólnobudowlana praca.
No i efekt był, może mniejszy od spodziewanego, ale do przetargu zgłosiły się tym razem dwie firmy. Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus, które zaoferowało wykonanie wszystkich zawartych prac za 4 831 tys. zł brutto i płocka Vectra, która znacznie zmniejszyła swoje oczekiwania. Do tej pory wyceniała prace na 6,5 mln zł, teraz zaproponowała wykonanie remontu za 5 079 tys. zł brutto.
Ratusz chciał zapłacić za wymienione w przetargu prace 4 350 tys. zł brutto. Ponieważ w ofercie przetargowej wyraźnie napisano, że wygra najniższa suma zaproponowana przez przyszłego wykonawcę, istnieje duża nadzieja, że tym razem przetarg zostanie rozstrzygnięty. Prezydent będzie jednak musiał podnieść sumę oferowaną za pracę o niemal pół miliona zł. Za kilka dni powinna zostać podjęta decyzja. Albo wyłoniony zostanie wykonawca, albo przetarg znów zostanie unieważniony i ogłoszony piąty. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji druga możliwość raczej nie wchodzi w grę.
Po wyłonieniu firmy, która zaoferowała najniższą cenę, trzeba poczekać kilka ustawowych dni na ewentualne skargi, a potem nastąpi podpisanie umowy. Od tego momentu zwycięska firma będzie miała 8 miesięcy na realizację remontu. Można więc śmiało przypuszczać, że w nowym roku szkolnym pływalnia miejska znów będzie czynna i zaroi się na niej od amatorów pływania.   
Jol.

Zobacz kolejny artykuł

POKiS ma już nową siedzibę, wielkie otwarcie we wrześniu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki rozpoczyna przeprowadzkę z budynku przy ul. Sienkiewicza do nowej siedziby …

Medal „Laude Probus” dla kuszników i autorki

Do grona laureatów honorowego wyróżnienia – medalu „Laude Probus” dołączyli nowi uhonorowani. „Zasługującymi na pochwałę” …