„Mikołajki” przed ratuszem

Tradycyjnie 6 grudnia, w dniu imienin Świętego Mikołaja przed ratuszem odbędą się płockie „Mikołajki”. Podczas tego magicznego święta, które rokrocznie wprawia nas w bożona rodzeniowy nastrój, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Kulminacją wydarzenia będzie bez wątpienia włączenie świątecznych iluminacji.
Płockie „Mikołajki” to doskonały moment na to, aby poczuć magię nadchodzących świąt. Tradycyjnie 6 grudnia rynek Starego Miasta zmieni się nie do poznania, a to za sprawą Mikołaja, który odwiedzi nasze miasto. Najmłodsi będą mieli okazję przekazać mu swoje prośby, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tym wyjątkowym gościem.
Podczas wydarzenia na wszystkich uczestników będą czekały ciekawe, świąteczne konkursy z nagrodami. Będzie też coś dla miłośników śpiewania – każdy z nich będzie mógł pokazać swoje sceniczne umiejętności biorąc udział w świątecznym karaoke. Na zmarzniętych uczestników będzie czekała gorąca, rozgrzewająca czekolada.
Zwieńczeniem przedświątecznego spotkania będzie włączenie iluminacji, które wprowadzą świąteczny nastrój na płockie ulice. Mikołajkowe spotkanie rozpocznie się w czwartek, 6 grudnia o godz. 15.30.

(ek)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Przyszli podziękować Jurkowi Owsiakowi

Czerwone naklejane serca, mnóstwo czerwonych balonów i wielkie, głośne „Siema!” zabrzmiało w niedzielny wieczór na …