Najnowsze informacje

Miasto od wieków rodzinę napędza!

Krakowska grupa „Eskadra”, która tworzy linię promocyjną dla Płocka, jest na półmetku swoich prac. Po spotkaniach z płocczanami, badaniach rynku stworzyła trzy propozycje kreatywne. Teraz płocczanie mają dokonać wyboru tej najlepszej, w pełni reklamującej nasze miasto. Kryją się one pod hasłami: „Płock. Urodziny”, „Płock. Od wieków górą”, oraz „Płock napędza”.

Ich rozszerzenie wynajęta przez ratusz firma zaprezentowała na konsultacjach z płocczanami, które odbyło się w Małachowiance. Tym razem na spotkaniu z „Eskadrą” pojawili się także poseł Andrzej Nowakowski oraz prezydent Płocka – Mirosław Milewski. Obecności włodarza oczekiwało wiele osób.
– Co zawiera reklama? W haśle na billboardach to 5 słów, w telewizji 30 sekund obrazu, a i tak nie można powiedzieć wszystkiego. Trzeba więc strzelić Płockiem między oczy – tłumaczyli specjaliści od wizerunku i stwierdzili, że nasze miasto warto rozreklamować w Polsce pod hasłem „Płock. Urodziny”.
Kojarzy się rodzinnie, podkreśla sympatyczny klimat Płocka, zachęca do wypadów do Płocka z dziećmi. Poważnym atutem jest ZOO, które rocznie odwiedza ponad 100 tys. ludzi. Do tego warto jeszcze zainwestować w edukacyjne place zabaw rozrzucone po mieście np. z „krzywymi lustrami” i innymi urządzeniami. – Z jednej stronie byłoby śmiesznie patrzeć na zniekształcone odbicia, z drugiej – to przecież podstawy optyki, które wyjaśnione byłyby na tablicach – mówią pomysłodawcy.
Pomysłem jest też wyposażenie placów zabaw w nietypowe, kolorowe przedmioty autorstwa artystów. Dalej według tej opcji powinno pojawić się wiele akcji propagowanych przez media pod hasłem „Płock przyjazny dzieciom”. – Takie naklejki można dawać w lokalach, w których są mała krzesełka dla dzieci albo kąciki zabaw – mówią członkowie „Eskadry”. Proponują przy okazji nastawiać się obecnie na turystykę jednodniową, co dla rodzin jest wygodnym rozwiązaniem, a przy obecnym braku bazy noclegowej w Płocku nieuniknione.
Dopełnieniem propozycji kreatywnej „Płock. Urodziny” byłoby też zorganizowanie np. w Małachowiance Ogólnopolskich Spotkań Naukowców i Innowatorów, gdzie zapraszani byliby nauczyciele z całego kraju.
Ta propozycja wyjątkowo spodobała się płocczanom. Z mniejszym zapałem podchodzili do innych propozycji, w tym tej „Płock. Od wieków górą”, gdzie atutem Płocka miałaby być historia. Choć miłośników historii nie brakuje, to nie oczekują oni dziś otwartego 24 godziny na dobę muzeum. Musielibyśmy raczej postawić na tak modne obecnie rekonstrukcje wydarzeń historycznych. – Ale żeby nie powtarzać innych, można zamknąć jedną ulicę i kto będzie chciał nią przejść musiałby przebrać się stosownie do wybranej epoki albo zapłacić – usłyszeli płocczanie na spotkaniu.
Pod historyczną promocję miasta można też podciągnąć to, że Płock jest „Na szlaku gotyku ceglanego”. A do tego park murali, czyli jedno miejsce, w którym w formie malowideł na ścianie, młodzi ludzie mogliby pokazać płockie zabytki. Do tego w jednym miejscu w Płocku mogłaby powstać „Polska w pigułce”. To pomysł na rzeźby miniatur znanych zabytków w Polsce, co również przyciągałoby wielu turystów. Oczywiście hasło sprzyja też organizacji ogólnopolskich historycznych spotkań, czy festiwali np. osób zafascynowanych twórczością Normana Davisa.
Najbardziej futurystycznym przedsięwzięciem okazałaby się chyba trzecia opcja zaproponowana przez „Eskadrę”, czyli „miasto na wysokich obrotach”. Są ku temu przesłanki, wszak PKN Orlen napędza całą zmotoryzowaną Polskę. To okazja do promowania technologii i zbudowania w Płocku toru Formuły 1. We wprowadzenie w życie takiej propozycji płocczanie raczej nie wierzyli. Padały głosy, że w Płocku nie ma porządnych dróg ani chodników, więc po co nam tory wyścigowe.
Poza wizją Płocka będącego sielskim miejscem dla wypoczywających rodzin, padały też propozycje, by większy nacisk kłaść na osiągnięte już płockie rekordy Guinessa, a przede wszystkim na odpowiednie zagospodarowanie naszego wiślańskiego akwenu, który jest wymarzony do uprawiania sportów żeglarskich. Poza tym niewiele miast może mieć taką naturalną atrakcję. Krakowianie podkreślali, że inicjatywy i pomysłowość płocczan w ich projekcie są bardzo ważne i można je śmiało wykorzystywać w dalszej promocji Płocka. Na początku grudnia poznamy ostateczny wybór mieszkańców dotyczący propozycji Eskadry dla naszego miasta.
BeeS


Co mówią o nas w Polsce?
(wybrane wyniki przeprowadzonej ankiety)
Tylko 14% turystów przyjeżdżało do Płocka ze względu na imprezy
Aż 74% turystów nie przyjechało do Płocka, bo nie było w kraju informacji, dla której mieliby się tu zjawić
Zalety Płocka – atrakcyjne zabytki, unikalny brzeg Wisły, spokojne życie
Wady Płocka – brak bazy noclegowej, rozwiniętej gastronomii, połączeń komunikacyjnych, mała liczba uczelni, zły wpływ przemysłu na klimat i życie
Szanse Płocka – mała odległość do dużych aglomeracji (Warszawa, Łódź)
Płockie rozrywki – ZOO, wydarzenia sportowe i imprezy kulturalne
Najważniejsze płockie imprezy – Noc Cygańska, Audioriver, Reggaeland
Płock porównywany jest – z Włocławkiem i Kazimierzem Dolnym

Zobacz kolejny artykuł

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy Południowej

Firma Budmax z Fabianki w województwie kujawsko-pomorskim buduje placówkę opiekuńczo-wychowawczą przy ulicy Południowej 13. Budynek …

Trzy płockie szkoły mają nowe fordy

Dyrektorzy trzech płockich szkół odebrali kluczyki do nowych fordów transitów. Zakupiło je miasto w ramach …