Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku przeprowadzili skuteczną akcję reanimacyjną wobec mężczyzny, który po awanturze domowej powiesił się na bramie. Dzięki działaniom mundurowych mężczyzna przeżył.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości w gminie Bielsk. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu okazało się, że sprawca awantury uciekł przed przybyciem patrolu. – Podczas zbierania przez funkcjonariuszy informacji dotyczących przebiegu całego zdarzenia, do domu przybiegła córka zgłaszającej i zaczęła krzyczeć, że jej mąż – który jak się okazało był sprawcą awantury, powiesił się na bramie, na zewnątrz budynku. Policjanci natychmiast pobiegli we wskazane miejsce i odcięli linę, która była założona na szyi mężczyzny i na której on wisiał – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Mężczyzna był nieprzytomny. Po sprawdzeniu okazało się, że już nie oddycha. Wobec powyższego mundurowi rozpoczęli masaż serca, który zakończył się przywróceniem mężczyźnie oddechu, jednak jeszcze był on nieprzytomny. Dlatego też policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i cały czas kontrolowali jego oddech. W międzyczasie na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Przed jej przybyciem mężczyzna zaczął już odzyskiwać przytomność. Lekarz z karetki, po zbadaniu pacjenta, podjął decyzję o przewiezieniu go do szpitala. – Natychmiastowe działanie policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, w czasie kiedy każda zwłoka mogłaby spowodować śmierć człowieka, pozwoliło na uniknięcie rodzinnej tragedii – podsumowuje Krzysztof Piasek.

(jac)
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Przetarg na remont mostu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ramach prac drogowcy …